Aslında gün boyu farklı bir konuyu yazma düşüncesindeydim ancak Nazilli Belediye Meclisinde gelişen diyaloglar fikrimi değiştirdi.

Nazilli’nin ‘hak yemez!’ Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın Özel Kalem Müdürlüğüne yaptığı ‘özel’ atamadan söz ediyoruz.

Sayın Başkan sessiz kalmayı tercih ediyor ancak mecliste, bizzat kendi müdürleri malumu ilan ediyor.

Konuya uzak okurlarımız için birkaç cümleyle özetleyelim;

- Nazilli Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğüne yakın zamanda atanan Mustafa Alper Bakan’ın İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel’in danışmanı olması, ‘Danışman bey kısa yoldan memur yapılıp vekilin yanına geri mi gönderilecek?’ sorusunu gündeme getirmişti.

Mustafa Alper Bakan kısa yoldan memur oldu. Nazilli Belediye Meclisinde konuşan İnsan Kaynakları Müdürü de Bakan’ın hızla başka kuruma nakil istediğini açıkladı. Yani memuriyeti Nazilli’den alan söz konusu kişi, Nazilli’ye bir gün bile hizmet etmeden Ankara’ya kaçtı!

İşin özeti bu…

***

Tüm bunlar yaşanırken, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan susmaya devam ediyor!

Öyle ya, sorsalar kime ne diyebilir?

- ‘Yahu arkadaş, ben kimsenin hakkını yemem’ dese, inanan çıkar mı?

İnanan çıkmaz ancak buradaki tek sorun Kürşat Engin Özcan’ın sessizliği değil.

İlçede muhalefette kalan Cumhur İttifakındaki, yani AK Parti ve MHP’lilerdeki, hatta İYİ Parti ve CHP’lilerdeki sessizlik de kayda değer.

Yalnız, Nazilli Belediye Meclis Üyesi Bülent Sayar’ı ve Grup Sözcüsü olduğu için sözü Bülent Sayar’a bırakan diğer Meclis Üyelerini hariç tutalım. Onlar görevini yapıp, kamuoyunun aydınlatılması için uğraşıyor.

Ya, Nazilli bölgesi vekili olan Bekir Kuvvet Erim?

Söz konusu Arpaz Kalesi, kamulaştırma vs. olunca sık sık belediyeyi eleştiren Bekir Bey’den kuvvetli bir çıkış gördünüz mü?

Ya diğer vekiller?

Şimdilik ben bir eleştiri duymadım.

Mesela, ‘Yahu Nazilli gençliğinde hiç mi gelecek vaat eden isim yok?’ diye soran bir gençlik temsilcisine rastladınız mı?

Şimdilik hayır!

Meral Akşener’in tabiriyle ‘Cesurlar’ hareketi olan İYİ Parti’de bir tane ‘cesur’ yok mu ki, ‘Yıllardır eleştirdiğimiz şeyin benzerini iktidara gelince biz niye yapıyoruz?’ diye sorsun!

Kesin vardır da şimdilik sahneye çıkmıyor anlaşılan.

Hadi onlar sahneye çıkmıyor da Nazilli’de AK Parti’nin ve MHP’nin İlçe Başkanları var diye biliyorum.

E onlar nerede?

***

Nazilli Belediye Meclisinde Bülent Sayar konuyu gündeme getirince, ‘Ama bu atamaya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı onay veriyor’ şeklinde sesler yükseldi.

Bu söz, her ne kadar Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın kıyakçılığını aklamıyor ise de ‘Bakın sizinkiler de bu işten haberdar, o nedenle çok karıştırmayın’ tehditkarlığını içeriyordu.

Acaba AK Parti’lilerin sesi bu nedenle mi çıkmıyor?

Özellikle de Nazilli bölgesi vekilinin?