banner47

Vali Köşger'den 'AYBA' açıklaması

"Herkes kurallara uyacak"

Vali Köşger'den 'AYBA' açıklaması
banner68
banner108

Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı AYBA'nın evde sağlık hizmetlerinin yasaklanmasıyla ilgili Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ilk kez açıklama yaptı. Köşger, "Kimse hizmeti engellemez. Ancak bazı kurallar var. Herkes o kurallara uyacak" dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı AYBA'nın evde sağlık hizmetlerini sağlarken ruhsatı olmadığı gerekçesiyle faaliyetlerinin durdurulması, Aydın kamuoyunun en önemli gündem maddesi oldu. Kararı alan Aydın Valiliği konuyla ilgili açıklama yapmazken, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın Kulis'e açıklamalarda bulundu.

"DAHA ÖNCE İKAZ EDİLDİ"

Evde sağlık hizmeti verilmesi için ruhsat alınması gerektiğini ve AYBA'nın ruhsatının olmadığını söyleyen Köşger, "Kanunlara, kurallara uyulduğu sürece kimse kimsenin hizmet vermesine engel olmaz" dedi.

Köşger, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Belediyeler hizmet etmek için var. Kimse de bunu engellemez. Ancak hizmet verirken uyulması gereken kurallar var. Herkes bu şartları yerine getirecek. İlgili kuruluşun bu işlemler için ruhsatı yok. Daha önce bu konuda gerekli uyarılar yapılmış. Defeaten ikaz edilmiş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından. Ancak gerekli şartlar yerine getirilmeyince de böyle bir uygulamaya gidilmiş."

Köşger, AYBA'nın uzun süredir faaliyet yürütmesine rağmen çalışmaların şimdi durdurulmasını, "Gerekli ikazlar yapılmış. Bu kurallara uyulması için süre tanınmış. İşlemler yerine getirilmeyince böyle bir karar verilmiş" diyerek açıkladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER