Cincin Mahallesinde çıkan yangında arazöz bulunamaması nedeniyle mal kaybının arttığı iddia edildi.

Afyon'da kayalıklardan düşen Kuşadalı dağcı hayatını kaybetti Afyon'da kayalıklardan düşen Kuşadalı dağcı hayatını kaybetti

Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Koçarlı Belediyesine önceki dönem tahsis edilen arazöz, Belediye Başkanı Özgür Arıcı’nın seçimi kazanmasının ardından geri istendi.

Cincin Mahallesinde çıkan yangına müdahale sırasında arazöz bulunamamasının, yangında mal kaybını artırdığı ileri sürüldü.

ARICI GEÇMİŞ OLSUN MESAJI YAYINLADI

Koçarlı Belediyesi Başkanı Özgür Arıcı, yangınla ilgili sosyal medya hesabından mesaj yayınladı. Arıcı, yangına arazöz ile müdahale edemedikleri için üzgün olduklarını dile getirdi.

“Geçmiş Olsun Cincin” diyen Başkan Arıcı mesajında, “Cincin Mahallemizde meydana gelen yangın Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyemiz ve Koçarlı Belediyemiz ekipleri ve iş makineleri tarafından can kaybı olmadan kontrol altına alınarak söndürülmüştür. Belediyemize önceki dönem tahsis edilen arazözümüzün seçim sonrası geri alınması ve belediyemizin müdahalede bulunma şartlarının zorlaştığı, bu sebeple mal kaybı yaşandığı bilgisi bizi ayrıca çok üzmüştür. Buradan Cincin Mahallesi sakinlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.