banner47

Yağcılariçi esnafı çözüm bekliyor

"Kişiye özel uygulamaya son verilsin"

Yağcılariçi esnafı çözüm bekliyor
banner68
banner90

Efeler’in en işlek alışveriş bölgelerinden biri olan Yağcılariçi’nde, daha önce trafiğe kapalı olan bazı sokakların geçen dönemki Belediye Meclisi tarafından trafiğe açılması esnafı mağdur etti. Başkan Atay’dan 12, 21 ve 25 Sokakların yeniden trafiğe kapatılmasını isteyen Yağcılariçi esnafı, böylece insan hareketliliğinin artacağını, işlerinin de açılacağını düşünüyor.

Efeler’in en işlek iş alışveriş bölgelerinden biri olan Yağcılariçi’nde esnaf, sonradan trafiğe açılan sokaklar nedeniyle mağdur oldu.

Yağcılariçi’ndeki birçok sokak, gün içerisindeki belli saatlerde trafiğe kapatılıyor. Sokakta rahatça dolaşabilen yayalar, bölgedeki iş yerlerinden alışveriş yapabiliyordu.

Ancak bir önceki dönem Belediye Meclisi tarafından 12, 21 ve 25 Sokaklar trafiğe açıldı.

Bu sokaklarda iş yapan bazı vatandaşların talebi ve girişimiyle trafiğe açılan sokaklar, esnafın büyük çoğunluğunu mağdur etti.

Trafiğe açılan sokaklarda insan yoğunluğu azalırken, esnafın işleri de düştü.

Yağcılariçi esnafı, belediye meclis üyelerine ilettikleri sorunun çözümü için Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’dan yardım istedi. Esnaf, “Kişiye özel uygulama yapılmasın. Bir önceki dönem yapılan yanlışı, Fatih Atay başkanımızın düzeltmesini istiyoruz” dedi.

banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER