banner47
r

Nazillili gazetecilere yeni başkan

Ümit Özmen'in başkanlığına yeni yönetim oluşturuldu

Nazillili gazetecilere yeni başkan
banner68
banner108

Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Ses Gazetesi Yazıişleri Müdürü Ümit Özmen seçildi. Yeni yönetimin oluşturulduğu Olağan Genel Kurulda konuşan Özmen, “Basın mensuplarının içinde bulunduğu zor koşulları hepimiz biliyor, bizzat yaşıyoruz. Sorunları, dayanışma içinde çözme kararlılığındayız” dedi.

Olağan Genel Kurulu, Belediye Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel Kurul’a Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural ve yönetim kurulu üyeleri, MHP Nazilli Kadın Kolları Başkanı Birsen Karlıoğlu ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Belediye Başkan Aday Adayları Cavit Yenipazarlı ve Ali Çetinkaya, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Sayar, İYİ Parti Belediye Başkan Aday Adayı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Belediye meclis üyeleri, meslek odaları başkanları, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı. Kongrenin divan kurulu Erdoğan Eker, Şenol Babacan ve Mehmet Vanlıyız’dan oluştu.

YENİ YÖNETİM OLUŞTU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede yönetim kurulu ve denetleme kurullarının faaliyet raporları okunarak ibra edildi. Kongrede ayrıca gazetecilik mesleğine uzun süre hizmet eden Süleyman Alyürük, Erdoğan Eker, Bahattin Albayrak, Birol Ertemöz ve Ertan Çetiner’in onursal üye seçilmesi teklifi oybirliğiyle kabul edildi. Tek listeyle gidilen genel kurulda Yönetim kurulu Ümit Özmen başkanlığında Erdal Savaş, Mehmet Ali Cintosun, Veysel Karahan ve Ömer Duran’dan oluşurken, Denetim Kurulu’nda ise Rabia İmren Esenkoğa, Eray Gökçe ve Mehmet Kemal Altan yer aldı.

“ZOR BİR MESLEK İCRA EDİYORUZ”

Kongrede son olarak yeni Başkan Ümit Özmen, teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasında Nazilli’nin siyasi, sosyolojik, ekonomik ve kültürel anlamda Ege’nin incisi konumunda bulunduğunu belirten Özmen, “Böylesi önemli bir şehirden söz ederken, bu müstesna şehrin gören gözü, işiten kulağı, konuşan dili olan Nazilli ve Aydın basınını da ayrıca değerlendirmek ve Nazilli’de gazetecilik mesleğini icra eden meslektaşlarımıza üstlenilen sorumluluğun zorluğunu da göz önünde bulundurarak haklarını teslim etmek gerekir. Öncelikle Nazilli’yi Nazilli yapan, Aydın’ı Aydın yapan en önemli değerlerden ve paydaşlardan biri olan, şehri için fikir üreten, sorumluluk üstlenen, yapıcı eleştirileri ile idarecileri yönlendiren, tüm zorluklarına rağmen mesleğini büyük bir aşkla icra etmeye çalışan basın emekçisi meslektaşlarımı kutluyor, emekleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

“MESLEKTAŞLARIMIZIN MENFAATLERİNİ KORUYACAĞIZ”

1993 yılında kurulan Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’nin bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Nazilli ve sorumluluk alanında bulunan Kuyucak, Buharkent, Karacasu, Bozdoğan, Yenipazar ve Sultanhisar ilçelerinde bu mesleği hakkı ile icra eden tüm basın çalışanlarının haklarını ve menfaatlerini koruyup gözetmek için var gücüyle çalışmaya devam edeceğini söyleyen Özmen, “İletişim çağının hayatımızın her noktasına sirayet ettiği bir dönemde iletişim ağlarını iyi kullanarak doğru haberi verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeyen, zamana karşı stresli ortamlarda haberini halka ulaştırmak için gayret içerisinde olan meslektaşlarımı yürekten kutluyorum” diye konuştu.


“SORUNLARI DAYANIŞMA İÇİNDE ÇÖZECEĞİZ”

Özmen, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Zor bir mesleği icra ediyoruz. Herkesin, kendini tüm yaşananlardan uzak tutmaya çalıştığı bir süreçte biz gazeteciler ise ateşten gömlek giyip, suya sabuna dokunmaya çalışıyoruz. Ekonomik sorunlarla boğuşuyoruz. Baskı altında tutuluyoruz. Ama bir olduğumuz sürece daha güçlü duruyoruz. Bu yüzden cemiyet çatısı altında olup, gücümüze güç katan tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Basın mensuplarının, bugün içinde bulunduğu zor koşulları hepimiz biliyor, bizzat yaşıyoruz. Zor çalışma koşullarından düşük gazete okuma oranına, ekonomik sıkıntılardan özgürlüklere kadar geniş bir yelpazede yer alan bu sorunları, dayanışma içinde çözme kararlılığındayız. Geçmiş dönemde gördüğümüz eksiklikleri tespit ederek yeni oluşumla, yeni dönemde bunları gidermek için hazırlıklarımızı yaptık ve bu yola çıktık. Allah nasip ederse önümüzdeki süreçte bu bayrak yarışında başarılı olur, cemiyetimizin iyi yerlere gelmesini sağlarız. Genel kurulumuzun meslektaşlarımız ve Nazilli için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER