banner47

Kıran kırana mücadeleyi "Kara Katliam" kazandı!

Ege ve Karadeniz'den 134 boğanın katıldığı boğa güreşleri Sultanhisar Atça Mahallesi’nde gerçekleştirildi

Kıran kırana mücadeleyi "Kara Katliam" kazandı!
banner68
banner108

Ege ve Karadeniz’den güreşlere katılan 134 adet pehlivan boğa kıran kırana güreşirken sabahın erken saatlerinde başlayan güreşler hava kararıncaya kadar devam etti.

Güreşler sırasında bir boğanın hışmına uğrayan değnekçi yer yığıldı. Çevredekilerin yardımıyla ayağa kaldırılan şahısın durumun iyi olduğu öğrenildi. 

ŞAMPİYON KILIÇARSLAN!

Aydın’ın Sultanhisar İlçesi Atça Mahallesi’nde bu yıl 2.’si gerçekleştirilen boğa güreşlerine Ege ve Karadeniz Bölgesi’nin çeşitli illerden 67 çift boğa katıldı. Atça Boğa Güreşi Arenası’nda gerçekleştirilen güreşlerde özel karşılaşmalar da yapıldı. Binlerce kişinin izlediği güreşlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası’nda Mustafa Barut’un Kılıçarslan adlı boğası ile Artvin’den Sancar adlı Boğa güreşti. Kılıçarslan adlı boğa Büyükşehir Belediye Başkanlığı kupasını kazandı. 

SÜPERBAŞ GÜREŞİ ŞAMPİYONU "KARAKATLİAM"

Süperbaş güreşlerinde ise Hasan Dişsiz’in Çakıcı Adalı Kardeşler’in Alanyalı Boğası güreşti. Çakıcı süperbaş kupasını aldı. Baş güreşlerinde ise Aykut Aslan’ın Dirgimeli boğası ile Ali Gökçe’nin Karakatliam adlı boğası karşılaştı. Baş güreşlerinin galibi Karakatliam oldu. Oldukça heyecanlı geçen güreşlerde zaman zaman değnekçiler ve izleyiciler boğaların hışmına uğradı. Güreşlerde derece alan boğaların sahipleri kupa ve para ödülü ile ödüllendirildi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 11:24
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER