banner47

Aydınlı öğretmenin mezuniyet sevinci

41 yıllık hayalini gerçekleştirdi

Aydınlı öğretmenin mezuniyet sevinci
banner68

Aydın’da uzun yıllar öğretmenlik yapan Sevim Tekin (64) emekliye ayrılmasının ardından 39 yıl önce yarım bıraktığı hayalini gerçekleştirdi. Çeşitli sorunlar nedeniyle 39 yıl önce Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü tamamlayamayan Tekin, 11 bin genç arkadaşıyla birlikte ADÜ’den aynı bölümden mezun oldu. Tekin, “Başladığım bir işi yarım bırakmamak, sonlandırmak benim hayat felsefem oldu. İdeallerimizden asla vazgeçmeyelim” dedi.

Eğitimdeki başarıları ile her platformda anılan Aydın, bir başarı hikayesini daha yaşadı. 41 yıllık öğretmenlik hayatının ardından emekliye ayrılan Aydınlı öğretmen Sevim Tekin, yarım bıraktığı hayalini gerçekleştirdi.
Sevim Tekin (64), 39 yıl önce Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü kazandı. Ancak buradaki eğitim hayatı kısa sürdü. Bölümden çeşitli sorunlar nedeniyle ayrılmak zorunda kalan Tekin, Resim Öğretmeni oldu.
Bu süreçte evlenen Sevim Tekin, iki kız çocuğu annesi oldu.
Yıllarca Çine’deki çeşitli okullarda görev yapan Tekin, Çine Mehmet Tuncer Anadolu Lisesi’nde müdür yardımcılığı yaparken emekliye ayrıldı. 
Binlerce öğrencinin eğitimine katkı sunan Sevim Tekin için asıl mücadele emekliye ayrılmasının ardından başladı. 39 yıl önce Ankara’da yarım bıraktığı hayalinin peşinden koşan Sevim Tekin, Adnan Menderes Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü kazandı.
Tekin, 4 yılın sonunda bölümünden mezun olarak hayalini gerçekleştirdi. Adnan Menderes Stadyumu’ndaki törene katılan Tekin, mutluluğunu ailesi ile paylaştı.
“HAYAT FELSEFEM OLDU”
41 yıl sonra gelen sevinci değerlendiren Sevim Tekin, “Bugün benim için çok özel bir gün. İçime sığdırmada zorlandığım bir mutluluğu dostlarımla paylaşmak istedim. 1980 yılında Ankara üniversitesinde başladığım ancak düşünce engelleri, zorluklar, sağlık sorunları, öncelikli gelen sorumluluklar nedeniyle Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü Adnan Menderes Üniversitesinde tamamladım” dedi.
“Böylece yıllar önce ideallerimden kırılan zincirin halkasını tamamlamış oldum” diyen Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Her zaman öğrenmenin, öğretmenin yaşı olmaz diye düşündüm. 25 yaşında başladığım zaman yolculuğunda kah inerek kah mola vererek 64 yaşında bitirdim. Önemli olan yapmak ve gerçekleştirmek istediğiniz her şeyin arkasında kararlılıkla durabilmek. Başladığım bir işi yarım bırakmamak, sonlandırmak benim hayat felsefem oldu. İdeallerimizden asla vazgeçmeyelim. Sevgiyle kalın.”

banner81
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülseren - Yıldıray Yılmaz
Gülseren - Yıldıray Yılmaz - 1 yıl Önce

Azmine hayranız.......

Hanife yaşar
Hanife yaşar - 1 yıl Önce

Harikasınız. Tebrikler.

Ömriye DEMİRKOL
Ömriye DEMİRKOL - 1 yıl Önce

Kendine güven, kararlılık, zoru başarma iradesi ve bitmeyen yenilenme enerjisi, yaşamda olumlu iz bırakma tutkusu ve sevgi... Sevgi TEKİN, herkese rol model olacak seçimlerini yürekten kutluyorum arkadaşım.

banner80
SIRADAKİ HABER