banner47

Aydın İl Turizm Koordinasyon toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

Turizmin sorunları masaya yatırıldı

Aydın İl Turizm Koordinasyon toplantısı Kuşadası'nda yapıldı
banner68

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'in başkanlığında yapılan Turizm Koordinasyon toplantısında sektörün sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Vali Köşger, "Sektörün sorunlarını bilen, yaşayan sizlersiniz. Siz bir adım atarsanız biz üç adım atarız. Her türlü desteğe hazırız. Tek isteğimiz çözümün de takipçisi olmanızdır" dedi.

Aydın İl Turizm Koordinasyon toplantısı Vali Yavuz Selim Köşger başkanlığında Kuşadası'nda gerçekleştirildi.

Bir otelde gerçekleştirilen toplantıda sektörün sorunları görüşüldü. 

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, sektörün sıkıntılarının çözümü için yol haritasının belirlenmesi amacıyla çalışma başlatılmasını isteyerek, "Sektörün sorunlarını bilen, yaşayan sizlersiniz. Siz bir adım atarsanız biz üç adım atarız. Her türlü desteğe hazırız. Tek isteğimiz çözümün de takipçisi olmanızdır. Hiçbir ön yargımız veya kafamızın arkasında farklı bir düşüncemiz yok. Sektörün talep etmesi gerekiyor. Yetki alanımızda, mevzuata aykırı hiçbir olumsuzluk istemiyorum. Gerekli tedbirler alınacak. Tüm müdürler koordineli çalışacak." dedi. 

Aydın'ın tanıtımı için bütçe ayırdıklarını belirten Köşger, bu kapsamda Fazıl Say'ın da bir konser vereceğini söyledi.

TÜSAB Kuşadası Temsil Kurulu Başkanı Eda Yurtcan, kentin tarımdan sonraki en büyük gelir kaynağının turizm olduğunu ifade ederek, sezonun 12 aya yayılması için çalıştıklarını kaydetti. 

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in başkanlık yaptığı toplantı Kuşadası Batıhan Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Köşger’in yanısıra Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Fahrettin Çiçek, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ile güvenlik kurumlarının yöneticileri ve sektör temsilcileri katıldı. 

BÜYÜKŞEHİR İLE KOORDİNELİ ÇALIŞARAK KUŞADASI’NI HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel de kısa bir süre önce göreve gelmelerine rağmen Kuşadası’nda turizme ivme kazandırmak için Aydın Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışmayı sürdürdüklerini, sahillerde her türlü olumsuzluğa karşı önlem almaya ve turizme işlerlik kazandırmak için özel işletmeleri teşvik etmeye çalıştıklarını anlattı. Vali Köşger’den Kuşadası’nın gözbebeği olan Güzelçamlı Milliparkı’nın içindeki işletmelerin tekrar belediyeye geçmesi için destek olmalarını beklediklerini ifade eden Başkan Ömer Günel, yetki alanı içerisinde olmamasına rağmen turizm ve Kuşadası için Millipark içindeki temizlik işlerini belediye olarak yürüttüklerini söyledi.

ORTAK PROJELER GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Turizm paydaşları da işletmelerde üniversite öğrencilerinden daha çok faydalanmak istediklerini, bu konuda rektörlük ile birlikte ortak proje geliştirmek gerekliliği üzerinde durdular. Turizmin süreklilik kazanabilmesi, fikirlerin yürütülmesi için ortak toplantıların arttırılması gerektiğini söylediler. Belediye Başkanları da ilçelerindeki turizme kazandırılacak yerler konusunda destek istediler, ortak proje geliştirmenin önemli olduğunu söylediler.

Toplantıda karşılıklı fikir alışverişinin yararlı geçtiği ve Eylül veya Ekim ayında Didim’de toplanılması olumlu bulundu. Kurumlar arasında yaşanan sıkıntıların giderilmesi için ayrıca kendi aralarında toplantılar yapılması gündeme alındı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 22:37
banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER