banner47

Oğlunu öldüren baba cinayet anını anlattı

"Yem karma makinasına atıp öldürecekti"

Oğlunu öldüren baba cinayet anını anlattı
banner68

Koçarlı'ya bağlı Hacıhamzalar Mahallesi'nde oğlunu öldüren Orhan Terzi, çıkarıldığı Aydın Adliyesi'nde tutuklandı. Orhan Terzi ifadesinde, oğlumla para nedeniyle tartışıyorduk. Beni daha önce dövdü. Olay günü de dövdü. Yem karma makinasını açıp, 'Seni burada öldüreceğim' dedi. Ben de vurdum" diye konuştu.

Koçarlı'ya bağlı Hacıhamzalar Mahallesi'nde Orhan Terzi'nin (73), oğlu İsa Terzi'yi öldürdüğü cinayetin sır perdesi, adliyedeki ifadesinde aralandı. Oldukça bitkin görünen Orhan Terzi, cinayet anını hem savcılıkta hem de sorgu hakimliğindeki ifadelerinde anlattı.

Ekim ayında evlenecek olan oğlu İsa Terzi ile sık sık para nedeniyle tartıştıklarını anlatan Orhan Terzi, "Bir bankaya borcum vardı. Traktörümü satıp borcumu ödemek istedim ancak oğlum buna itiraz etti. Bu nedenle daha önce de kavga ettik" dedi.

Oğlu İsa Terzi tarafından 4-5 kez dövüldüğünü ve ölümle tehdit edildiğini anlatan Orhan Terzi, olay sabahı yine aynı nedenle kavga ettiklerini, oğlu İsa Terzi'nin kendisini darp ettikten sonra yem karma makinasını çalıştırarak, 'Seni bu makinaya atıp öldüreceğim' dediğini söyledi.

Ölümle tehdit edilmesi üzerine hem sinirlenip hem de paniğe kapılarak tüfeği aldığını belirten Terzi, olayı şöyle anlattı:

"İlk ateş ettiğimde karnından vurdum. Ölmeyince bir el daha ateş edip göğsünden vurdum. Daha sonra diğer çocuklarımı arayıp 'İsa'yı vurdum. Buraya gelin' dedim."

İfadesinin ardından tutuklanan Orhan Terzi, Aydın E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem kırıştı
Adem kırıştı - 6 ay Önce

Oğlun varsa düşman arama.

SIRADAKİ HABER