banner47

İnşaattan düşüp hayatını kaybetmişti! Firma'dan açıklama

Firma yetkililerinden basın açıklaması

İnşaattan düşüp hayatını kaybetmişti! Firma'dan açıklama
banner68
banner108

Nazilli’de inşaatın 7. katında  düşerek hayatını kaybeden Mustafa Uzun’un ölümüyle ilgili firma yetkililerinden açıklama geldi.

Firma yetkilileri, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla olaya netlik kazandırdı.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“9 Kasım Cuma günü saat 11:30 sularında projemizde yaşanan elim kaza sonucu, kaba yapı taşeron firmanın bünyesinde bulunan işçi kardeşimiz Mustafa Uzun’u kaybettik.
Olay 7. katta bulunan dikey kolon elemanlarının kalıp montaj işlemi esnasında gerçekleşmiştir. Bu tip bir yapıda, kalıp sistemlerinin ağırolması dolayısıyla montaj ve söküm işlemlerinin kule vinç marifetiyle yapılması gerekirken; ne yazık ki işçi kardeşimizin kendi başına inisiyatif alarak montaj işlemini kule vinç olmadan yapmaya yeltenmesi, kalıp malzemesi ile birlikte kontrolünü kaybetmesine neden olmuştur.
Kalıp malzemelerinin döşeme çevresinde bulunan ilk kademe koruma bariyerini yıkması sonucu, Mustafa Uzun bu malzemeler ile birlikte boşluğa düşmüştür. Akabinde yaklaşık 5 metre aşağıda bulunan güvenlik ağlarına takılıp kalmış; fakat kalıp malzemesinin düşerek güvenlik ağını parçalaması sonucu zemin kata düşmüştür. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen ne yazık ki kurtarılamamıştır.


İş güvenliği kuralları gereği işe girişler için gerekli raporlar, eğitimler, kişisel koruyucu donanımları teslimleri ve diğer tüm prosedürler yerine getirilmiş; bu işlemlerle ilgili belgeler de adli mercilere teslim edilmiştir, hukuki süreç henüz tamamlanmamış olup incelemeler itinayla devam etmektedir.
İşçi kardeşimiz Mustafa Uzun’a Allah’tan rahmet; kederli ailesine, tüm çalışma arkadaşlarına ve proje ekibine başsağlığı diliyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet köstek
mehmet köstek - 2 yıl Önce

yani ne kolay sıyrılmadır bu açıklama anlamadım bende kalıpçı ustalıktan emekli oldumda ben hiç görmedim kule vinçi herkes sırtlayıp söküyordu kolonları yani bu arkadaş niyazi oldu diyorsunuz hayırlı işler

SIRADAKİ HABER