banner47

Aydın'daki 'kuyu cinayeti' kör düğüm oldu

Aydın'daki 'kuyu cinayeti' kör düğüm oldu
banner68
banner90

Germencik’e bağlı Ortaklar Mahallesi’nde 7 yıl önce işlenen, Gökhan Ekmekçi ve Tarık Germez’in öldürülerek bir kuyuya atıldığı cinayete ilişkin dava kör düğüm oldu. Olayın asıl faili 7 yıldan bu yana yakalanamazken, Yargıtay’ın haklarındaki kararı bozduğu iki sanık Hüseyin Acar ve Deniz Varçin halen firari. Tek tutuklu sanık olan Hakan Acar'ın ise son duruşmada müebbet hapsi istendi.

Olay, Germencik’e bağlı Ortaklar Mahallesi’nde, 4 Haziran 2011’de yaşandı. 11 yaşındaki bir çocuk, Ortaklar yakınlarındaki Dereköy mevkisinde silah sesi duydu. Sesin geldiği yöne giden çocuk, kanlar içinde yerde hareketsiz yatan birini gördü. Çocuk, hemen ileride bulunan zeytin işletmesinin güvenlik görevlisine haber verdi. Güvenlik görevlisi de jandarma ekiplerine bilgi verdi. Jandarma ekipleri kısa süre içerisinde bölgeye ulaşsa da gösterilen yerde herhangi bir cesede rastlanamadı.

KUYUDAN 2 CESET ÇIKTI

Bölgede başlatılan kapsamlı çalışmada, çok sayıda boş mermi kovanı ve kan izlerine rastlandı. Çalışmalar, iddia edilen bölgeye yakın bir su kuyusunda yoğunlaştı. Kuyuda yapılan aramalarda, başında ve vücuduna 3 kurşun isabet etmiş genç bir erkek cesedi bulundu. Cesedin Ortaklar'da oturan Gökhan Ekmekçi'ye ait olduğu belirlendi.
Ekmekçi’nin katili aranırken, son görüştüğü kişinin Tarık Germez olduğu belirlendi. Tarık Germez’in katil zanlısı olduğu şüphesiyle çalışma yürütülürken, isimsiz bir ihbar telefonu soruşturmanın seyrini değiştirdi. 8 gün sonra aynı kuyuda tekrar yapılan çalışmada, Tarık Germez'in de cesedine ulaşıldı.

KATİLİ HİÇ YAKALANAMADI

Olayla ilgili soruşturmada, Feyyaz Demir, Hüseyin Acar, Hakan Acar ve Deniz Varçin’in bölgede bulunduğu belirlendi. Olayın asıl faili olduğu iddia edilen Feyyaz Demir, 7 yıl boyunca hiç yakalanamadı.

4 şüpheli hakkında Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Uzun süre devam eden dosyada, cinayete yardım ettikleri tespit edilen Hüseyin Acar, Hakan Acar ve Deniz Varçin’in 30’ar yıl hapsine hükmedildi. Hakan Acar dosya kapsamında tutuklanırken, Hüseyin Acar ve Deniz Varçin yakalanamadı. Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararını açıklamasının ardından dosyanın gönderildiği Yargıtay, Türk Ceza Kanunu’nda yapılan bazı değişiklikler nedeniyle kararı bozdu.

Yeniden karar vermek için bir süredir iki sanığın yakalanmasını bekleyen Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, firari sanıklar Hüseyin Acar ve Deniz Varçin’in dosyasının ayrılmasına hükmetti. Tutuklu sanık Hakan Acar hakkında esas hakkında mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanığın müebbet hapis ile cezalandırılmasını istedi.

Heyet, karar için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER