banner47

Karacasu'yu Safranbolu yapacak protokolde imzalar atıldı

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal’ın seçim vaatlerinde yer verdiği ve göreve geldiği günden beri üzerinde yoğun bir mesai harcadığı Büyükdağlı Mahallesi'nde bulunan Küçük Arık Sokak iyileştirme ve 14 ev restorasyonu çalışmalarını kapsayan projede imzalar atıldı.

Karacasu'yu Safranbolu yapacak protokolde imzalar atıldı
banner68

Başkanı Zeki İNAL'ın girişimleri ile göreve geldiği günden beri üzerine konuşulan Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin izlerini taşıyan Karacasu Evlerinin restorasyonu ve Küçükarık sokak iyileştirme projesi Aydın Valiliği ve Kültür Bakanlığı tarafından destekleniyordu. Bu kapsamda Başkan İnal'ın görüşmeleri ve resmi yazışmalar ile Kültür ve Turizm Bakanlığından verilen destekler kapsamında Karacasu Belediyesi'nin hazırladığı proje 1 milyon lira hibe almaya hak kazanmıştı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Umut Tuncer'in ilçeye gelerek ile protokol imzalamasıyla birlikte projenin desteklenmesi de resmiyet kazandı.

Belediye Başkanı Zeki İnal ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer’in imzaları attığı protokol törenine Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Murat Uysal, AK Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç ve Meclis Üyesi Memduh İlgili katıldı. Proje kapsamında özel şahsa ait 10 ev ve kamulaştırılmış iki evin restore edileceği ve ayrıca sokak iyileştirme çalışmasının yapılacağı bilgisi verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER