Aydınlı yazarın çocuk kitapları minik okuyucularıyla buluştu Aydınlı yazarın çocuk kitapları minik okuyucularıyla buluştu

Efeler halkının yoğun ilgi gösterdiği; sergi, panel, söyleşi, mutfak çalışmaları gibi çeşitli etkinliklerle 3 gün boyunca süren festival büyük bir coşkuya sahne oldu. “Marka Kent Efeler” için hayata geçirdiği projelerle dur durak bilmeden çalışan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın, kentte gelenekselleştirdiği Efeler Gastronomi Festivali’nin 3’üncüsü Pınarbaşı Mesire Alanı’nın muhteşem doğasında Efeler halkının yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.
SALİH GÜNEY: BELEDİYECİLİĞİN NE OLDUĞUNU UNUTMUŞTUM BAŞKAN ATAY’IN HİZMETLERİNİ GÖRÜNCE ‘BELEDİYECİLİK BUDUR’ DEDİM
Festivalin son gününün konuğu ünlü oyuncu Salih Güney oldu. Lezzet şöleninin son gününde ilk söyleşiyi, Doğal Beslen İyi Yaşa konusuyla Dr. Ceyhun İrgil moderatörlüğünde Prof. Dr. Ceyhun Dizdarer ve Oyuncu Salih Güney’in söyleşisi oldu. Efeler’de olmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Salih Güney, Başkan Atay’a övgü dolu sözlerde bulunarak, “Efeler’e gelince bir sürprizle karşılaştım. Ben Çeşme’de yaşıyorum. Belediyenin ne olduğunu unutmuştum. Efeler’e gelince, Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay’ın yaptıklarını görünce belediyeciliğin en olduğunu hatırladım. Efeler’e gelince ‘belediyecilik buymuş’ dedim. Burada çok büyük bir hizmet var. İyi ki böyle bir başkanınız var. Mehmet Fatih Atay’ı tanımaktan gurur duydum” dedi.
ŞEFLER YEMEKLERİNİ TARIMSAL ÜRÜN FABRİKASI’NIN ÜRÜNLERİ İLE YAPTI
Festival, Nedim Atilla ve Prof. Dr. Mücahit Taha Özkaya’nın zeytin ve zeytinyağı hakkında yaptıkları söyleşi ile devam etti. Daha sonra Şefler Esra Düzdağ ve Deniz Barın %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nın ürünlerini kullanarak yemekler hazırladı, mutfak atölyesi çalışması ve söyleşi gerçekleştirdi. Ardından moderatörlüğünü Nedim Atilla’nın yaptığı, Doç. Dr. Ahmet Uhri ve Dr. Öğretim Üyesi Betül Öztürk’ün Ege’nin Ot Yemekleri Kitabı Kutlaması adlı söyleşi yapıldı. Başkan Atay, söyleşi ve mutfak çalışması gerçekleştiren tüm konuklara katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti. Ardından sahne yemek yarışmasının son bölümü olan tatlıların oldu. Yarışmanın ardından dereceye giren kişiler için ödül töreni gerçekleştirerek, marifetli eller ödüllerini Başkan Atay’ın elinden aldı. Efeler’in dev festivali zeybek gösterisi ile sona erdi.