banner47

Acarlar 'Biz de varız' dedi

'Biz de varız'

Acarlar 'Biz de varız' dedi
banner68
banner108

Çocukların okullarını erken terk etmesiyle birçok kez gündeme gelen İncirliova’ya bağlı Acarlar Mahallesi, bu kez bir başarı öyküsü ile adını duyurdu.  Mahallede bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, hazırladığı projeyle AB’den hibe almaya hak kazanarak Portekiz’de gözlem çalışması yaptı. Çek Cumhuriyetleri’nin Prag şehrinde de 7 günlük erken okul terkini önleme ve Avrupa’da uygulanan yöntemler hakkında eğitim alan Acarlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Aydın’da projelerini sergiledi.


Acarlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Öznur Salkım ve Selçuk Çınar tarafından hazırlanan ve uygulanan proje, Aydın’da 2018 yılında iki Avrupa Birliği projesi hibe almaya hak kazanan ve uygulanan tek okul oldu.


Erasmus + KA101 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği “Biz de varız Avrupa” isimli erken okul terkini önleme konulu proje kapsamında öğretmenler ilk hareketliliği İşbaşı Gözlem faaliyeti olarak Portekiz’in Braga kentinde gerçekleştirdi. Dona Maria Lisesi, Esprominho Eğitim Kurumu, AEMRN Okullar Grubu, Andrea Suares Eğitim kurumları, EPATV Meslek Liselerini ziyaret ederek, derslere katıldı. Portekizli meslektaşları ile toplantılar yapan öğretmenler, Portekiz Eğitim Sistemindeki iyi uygulamaları yerinde inceledi.


ACARLARLI ÖĞRENCİLER PORTEKİZ’DEN BELGE ALDI

Son yıllardaki başarısı ile dikkat çeken Acarlarlı 10 öğrenci, Erasmus + KA102 Mesleki Eğitim Hareketliliği “Yeni Kapılar Açmak” isimli proje ile 15 gün Portekiz’de Muhasebe - Finansman alanında uygulamalı staj yaparak, mesleki gelişimlerine katkı sağladı. Yurtdışı yaşam deneyimi elde eden öğrenciler, değişik kültürleri tanıyıp uluslararası geçerliliği olan Europass Belgesi aldı.

YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER