Aydın’da geçen yıl depreme dayanıksız olduğu için boşaltılan Atatürk Devlet Hastanesi idari binasının yıkım işlemi devam ediyor.

Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Atatürk Devlet Hastanesi’nin daha önceden poliklinik binası olarak kullanılan idari binası hakkında çürük olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verilmişti. Geçtiğimiz dönem İzmir depreminden sonra 4 Kasım 2020 tarihinden itibaren bina hizmete kapatıldı.

10 Temmuz Cumartesi günüm yıkıma başlanan ve çalışmaların devam ettiği binayla ilgili güvenlik önemleri alındı.

Hastane yetkililerinden yapılan açıklamada, “1993 yılından beri yöre halkımıza hizmet vermekte olan hastanemiz idare ve poliklinik hizmetlerinde kullanılan 7 bin 368 metrekare alana sahip binamız, 30/10/2020 tarihinde yaşanan İzmir depremi sonrasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik ekiplerinin incelemesi neticesinde hasar gördüğünün tespiti neticesinde hastanemiz poliklinik binası kontrollü yıkım işlemine başlanmıştır.

Didim'in altyapı sorunları son buluyor Didim'in altyapı sorunları son buluyor

Hastanemizde sunulan sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksamaya mahal verilmeden, yıkım işlemi güvenli ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmektedir” ifadelerine yer verildi.