banner47

Haluk Alıcık davasında flaş gelişme

FLAŞ!FLAŞ!FLAŞ!FLAŞ!FLAŞ!FLAŞ!FLAŞ!FLAŞ!FLAŞ!

Haluk Alıcık davasında flaş gelişme
banner68
banner108

Aydın'da yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında hakkında dava açılan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık beraat etti. 

Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesince Gençlik Merkezi Fethi Sekin Duruşma Salonu'nda görülen davanın karar duruşmasına, tutuksuz sanık Haluk Alıcık, MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, MHP'li Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın ile İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ve Alıcık'ın yakınları katıldı. 

Önceki duruşmada mütalaaya ilişkin süre isteyen iddia makamı mütalaasını açıkladı. 

Sanık hakkında yürütülen soruşturmada örgüt üyeliğini ispatlayacak yeterli delil bulunamadığı, örgütteki hiyerarşik yapısının tespit edilemediği, tanık anlatımlarının soyut ve çelişkili olduğu dikkate alınarak  "silahlı terör örgütü üyeliği" suç unsurlarının oluşmadığına dikkati çeken iddia makamı, sanık hakkındaki Bank Asya raporları ve hesap hareketleri dikkate alınarak "silahlı terör örgütüne yardım" suçundan cezalandırılmasını talep etti. 

Savcının mütalaasına ilişkin söz alan sanık Alıcık, "Benim hiçbir zaman terör örgütüyle ilişkim olmadı. Ben her zaman vatan millet sevdalısı bir insan oldum. Eğer bu bankayla iş yapacak olsaydım, koskoca belediye bütçesini yönetiyoruz. O zaman tüm işlemlerini bu banka üzerinden yaptırırdık. Dediğim gibi benim bu örgütle bağımın olması söz konusu olamaz. Ben beraatımı talep ediyorum." dedi. 

Sanık ve avukatlarının savunmalarını tamamlamasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, "suç unsuru oluşmadığından" sanığın beraatına karar verdi. 

Davanın sona ermesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Alıcık, "Biz kendimizden eminiz, bizim hayatımızda terör örgütüyle işimiz olmaz. Biz Türk milliyetçisi ve ülkücüyüz. Biz 14 yaşında bu harekete gönül vermiş insanlarız. Zaten burada hakim karşısında olmak, sizin karşınıza çıkmak bize zul verdi. Sağ olsun yüce Türk adaleti gerekli kararı verdi. Biz tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan ilkesinden asla ayrılmadık, ayrılmayacağız da. Bu şekilde şerefsizce itham edilmektense, ölmeyi tercih edecek kadar vatanını ve milletini seven bir kardeşinizim. Allah'a şükür şu an itibariyle suçsuzluğumuz ispatlanmış oldu." ifadelerini kullandı. 

Kararın kendileri için sürpriz olmadığını söyleyen MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan ise " Biz her zaman başkanımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Biz bundan sonra önümüze bakacağız. Önce de dediğim gibi aslanlar gibi geldik, aslanlar gibi çıktık." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER