banner47

Adım adım izleyip pusu kurmuş

Sokak ortasında cinayetin ayrıntıları ortaya çıktı

Adım adım izleyip pusu kurmuş
banner68
banner90

İncirliova’da Ferhat Çiftçi’yi kafasına ateş ederek sokak ortasında öldüren Coşku Çelik hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Çiftçi’yi adım adım takip edip İddianamede, Coşku Çelik’in tasarlayarak kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

Olay, İncirliova’da 15 Ağustos’ta meydana geldi. Coşku Çelik adlı şüpheli, önceden husumeti bulunan Ferhat Çiftçi’yi sokak ortasında kafasına ateş ederek öldürdü. Olayın ardından kaçan Coşku Çelik, evinin bodrumunda saklanırken yakalandı. Bir gün sonra çıkarıldığı Aydın Adliyesi’nde tutuklanan Çelik hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

İddianamede, Coşku Çelik’in daha önce kız kardeşini taciz ettiği iddiasıyla Ferhat Çiftçi ile husumet yaşadığı anlatıldı.

İŞ YERİNİ TESPİT ETTİ, PUSU KURDU

Bu husumet nedeniyle Coşku Çelik’in Ferhat Çiftçi’yi ‘tasarlayarak öldürmeye karar verdiği’ vurgulanan iddianamede, sanığın Çiftçi’yi adım adım takip ettiği belirtildi. İddianameye göre, Coşku Çelik önce Ferhat Çiftçi’nin telefon kontörü satılan iş yerini ve özel otomobilini, sonra da otomobilini park ettiği yeri belirledi.

Olay günü ruhsatsız silahını da yanına alan Coşku Çelik, Ferhat Çiftçi’nin otomobilini sürekli park ettiği yerin yanındaki matbaaya giderek Çiftçi’yi beklemeye başladı. Ferhat Çiftçi sokağa gelip aracını park ederek iş yerine yürümeye başladı. Bu sırada Çiftçi’nin yanına gelen Coşku Çelik, iki el ateş etti. Ferhat Çiftçi’nin yere düştüğünü ancak ölmediğini gören Çelik, bir el daha ensesine kurşun sıktı.

Aydın 1’inc Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Coşku Çelik hakkında tasarlayarak kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 22:08
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER