banner47

Merhaba Aydın!

Henüz 19 yaşımda, üniversite eğitimi için Aydın’dan ayrılmıştım. Rus Dili ve Edebiyatı eğitimi gördüğüm Kars’ta geçen 4 yılın ardından, 2009 yılında İstanbul’a yerleşerek televizyon haberciliğiyle mesleğe atıldım.

İlk alanım, dış haberler servisi oldu. Kısa süre sonra, dönemin ‘kudretli hukuk katillerinin’ yuvalandığı ancak gerçek hukukçuların bertaraf ettiği Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde göreve başladım.

Özel Yetkili Mahkemeler döneminin acımasız uygulamalarına tanıklık ettim. Silivri’deki Ergenekon ve Balyoz yargılamalarında bulundum. 26’ncı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tutuklandığında Beşiktaş Adliyesi’nde, Gezi eylemlerinde Taksim’de, 17-25 Aralık kumpası başladığında Çağlayan Adliyesi’ndeydim. Yani Türkiye’nin son 10 yılına damga vuran olayların pek çoğunu birebir yaşadım. İstanbul maceram 7 yıl sürdü. Sonrasında hem hayatıma hem de mesleğime kendi memleketimde devam etme kararı aldım.

***

Aydın’a döndüğüm 1 Ocak 2016 tarihi benim için dönüm noktasıydı. Dokusunu iyi bildiğim ancak 11 yıl uzak kaldığım memleketimi yeniden tanımaya başladım. Aynı zamanda yerel haberciliği de öğrenmek gerekiyordu. Ayrı bir havası, ayrı bir tadı vardı. Yine bildiğim ve en sevdiğim tarafta, ‘asayiş’ olaylarının merkezinde kendimi buldum. 15 Temmuz’daki kanlı kalkışmayı Aydın’da karşıladık. 16 Temmuz’dan itibaren sabahlara değin devam eden adliye nöbetleri, gece gündüz demeden süren olay takipleri… Bir basın mensubu olarak, ülkemizin yaşadığı bu zorlu süreçteki tarihsel misyonumu yerine getirdiğime inanıyorum.

***

Eylül 2017’de Nazilli Manşet’te çalışmaya başladım. Manşet, Nazilli’nin önemli bir markasıydı. Ancak ünü sadece Nazilli’de değil, tüm Aydın’da duyulmuştu. Kasım 2017’de başlayan yeni süreçte adını Manşet Aydın olarak değiştiren gazetenin sadece ünü değil, yayınları da Aydın genelindeki okurla buluştu. Farklı bir ses, farklı bir anlayışla günün MANŞET’lerini attık. Bu büyük hamle gerçekleşirken, ben de çarkın bir dişlisi olarak elimden gelen katkıyı sunmaya çalıştım. Manşet, marka değerini yükselterek yoluna devam edecek. Buna inancım tam.

***

Yaklaşık 1 yıl sonra ben yeni hedeflere yelken açtım. www.aydinkulis.com internet haber sitesini kurduk. Aydın’da bir günde ne olduysa elbette yazacağız. Sadece olanları değil, şehrin kulislerinde konuşulanları da sizlere aktaracağız. Sizler ‘şehirden haberdar olun’ diye, gece gündüz durmaksızın çalışacağız.

Yeni bir soluk, yeni bir heyecanla; Merhaba Aydın!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dursun Eriş
Dursun Eriş - 11 ay Önce

Hoş bulduk aydınkulis haberlerinizi zevkle, ilgiyle izlemeye devam edeceğiz.

Orçun Akbulut
Orçun Akbulut - 11 ay Önce

Hayırlı uğurlu olsun

Seyitaliarkan
Seyitaliarkan - 11 ay Önce

Başarılar dilerim.

Hasan KADİFE
Hasan KADİFE - 11 ay Önce

Allah yolunuzu da, bahtınızı da açık eylesin İnşAllah... Herşey gönlünüzce olsun.

Kemal Cerrah
Kemal Cerrah - 11 ay Önce

Naci bey, muvaffakiyetler dilerim. Hem sizin hem sitenizin yolu ve bahtı açık olsun. Selamlar saygılar efendim????????‍♂️