FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

(Haber: Yusufhan TORAMAN)

Yüksek Teknoloji Koleji’nin (YÜTEK) 3 yıldır düzenlediği bilim fuarı, okulun bahçesinde kurulan fuaye alanında başladı.

Okulda eğitim gören liseli öğrenciler, öğretmenlerinden aldıkları yardımla yazılım ağırlıklı projeler geliştiriyor. Bu projeleri, akademik bir heyet, vatandaş ve ortaokullu arkadaşlarına sergiliyorlar.

2 gün sürecek olan etkinliğin sonunda etkinlikte görevli olmayanların kullandıkları oylar ile en iyi proje seçilecek.

Öğrenciler toplam 41 proje ile etkinlikte görev aldı.

Sosyo-ekonomik, sosyo-kültürel, yenilenebilir enerji, insansız araçlar, otonom, trafik ve deprem gibi birçok konunun öğrencilere ilham olduğu fuar, okul müdürü Hüsamettin Bilgili’nin konuşması ile başladı.

Bilgili, “Son 2 yıldır şenlikle ilgili üstüne koya koya gitmekteyiz. Her yıl daha fazla tecrübe kazanmaktayız” dedi.

Şenlikle alakalı duygu ve düşüncelerini paylaşan Aydın Yüksek Teknoloji Koleji Kurucusu Suat Erez ise şöyle konuştu:

CHP Aydın Milletvekili Karakoz’dan atama çağrısı CHP Aydın Milletvekili Karakoz’dan atama çağrısı

“2019’da açıldık. Bu sene ilk mezunlarımızı vereceğiz. Yaklaşık 120 mezun vereceğiz. Bu yıl üçüncü etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık bin 700 öğrenci katılım sağlayacak 2 gün boyunca. 2 güne böldük yoğunluktan dolayı. Aydın genelinde hemen hemen bütün devlet okullarımız katılıyor. Hepsine de teşekkür ediyorum. Bu sene çok iddialıyız projelerimizde. Aydın’da ilk ve tek okuluz. Çocuklar çok ilgili. Çocuklarımız gerçekten yoğun bir çaba gösteriyor. Ciddi projeler çıkardılar. Hatta insansız hava aracı bile yaptılar. Bu da umarım güzel bir ödül alacak. Bunun yanı sıra üniversitemiz bize çok değer kattı. ADÜ Teknokent için protokolü imzaladık. ADÜ’den hocalarımız geldiler, projeleri inceliyorlar. İlk açtığım günü hatırlıyorum ve şu ana bakıyorum. Çok şey değişti, çok şeyler başardık. Tabi ki duygulanıyorum. Kurumun bu seviyeye gelmesi, öğrencilerin başarıları ve heyecanları beni de heyecanlandırıyor. Ben hiçbir zaman heyecanımı kaybetmedim. Çok keyif alıyorum. Seneye fuar alanını vatandaşlar daha rahat ulaşım sağlasın diye şehrin merkezine taşımayı düşünüyoruz.”