Kısa bir zaman önce Genel Kurulu yapılan Yenipazar Kent Konseyi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Yenipazar Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu toplantısını yaparak 7 yeni karar aldı. Toplantı, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hüseyin Kuyucaklıoğlu’nun başkanlığında Yenipazar Belediyesi Nikah-Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında açıklamalar yapan Başkan Hüseyin Kuyucaklıoğlu, özellikle üniversite öğrencileri için çalışmalar yapacaklarını belirtti. Kuyucaklıoğlu, “çok net ifade edilmeli ki ilçemizde okuyan üniversite öğrencileri buradan mutlu ayrılmalı, burayı güzel anılarla hatırlamalı” dedi.

KONSEY, İLÇE HALKININ YARARINI DÜŞÜNÜYOR

Yenipazar Kent Konseyi’nin ilçe halkına yarar katacak çalışmalar yürüttüğünü vurgulayan Hüseyin Kuyucaklıoğlu, “Kent Konseyimiz gerçekten bu ilçe için çalışmalarını sürdürüyor. Başkanımız Elif Hanım da Kadın Meclis Başkanımız Gülçin Hanım da konsey için mesai harcıyorlar. Biz çok kez 3 kişi bir araya gelerek konsey hakkında neler yapabilirizi konuşuyoruz. Yine sık sık kendi üyelerimizle ve yürütme kurulumuzla sohbet ediyoruz. Ben yürekten inanıyorum ki kent konseyimiz bu halkın yararına çalışmalarını yürütüyor” dedi.

TOPLANTIDAN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ÇIKTI

Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu toplantısında alınan kararlardan bazılarını paylaşan Kuyucaklıoğlu, “Her meclisin kendi yürütme kurulu var. Biz de gençlik meclisi yürütme kurulu olarak aldığımız kararları, kent konseyinin yürütme kurulunda tartışıyoruz. Kent konseyinin yürütme kurulunda da alınan kararlar gerektiğinde Yenipazar Belediyesi Meclis Toplantısı gündemine alınıyor. Bu sebeple ben bugün yaptığımız toplantı sonrasında aldığımız bazı kararları kamuoyu ile paylaşabilirim. Bunlardan biri gençlere yönelik doğa yürüyüşü etkinliğinin düzenlenmesi. Hem ilçede okuyan üniversite öğrencileri hem de ilçemiz gençlerinin katılabileceği bir etkinlik olacak. Belirlediğimiz rota doğrultusunda Yenipazar’da doğa yürüyüşü yapacağız. Yine aldığımız kararlardan biri de sosyal sorumluluk projelerini hayata geçireceğiz. Hem üyelerimizle yaptığımız sohbetlerde hem de ilçe protokolü ile yapılan görüşmeler sonrasında sosyal sorumluluk projeleri oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRENCİLER BİZİM MİSAFİRİMİZ”

Üniversite öğrencisinin ekonomiye katkı sağladığını söyleyen Kuyucaklıoğlu, “Her platformda her görüşmemde her sohbetimde kullandığım bir cümle vardır. İlçemizde okuyan her bir üniversite öğrencisi bizim misafirimizdir. İlçemiz ekonomisine büyük bir gelir kaynağı sağlayan üniversite öğrencisi, ilçemizden mutlu ayrılmalı, ilçemizi de ileride güzel anılarıyla hatırlamalıdır. Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak her bir üniversite öğrencisinin derdini dinleyeme, sorununu birlikte çözmeye hazırız. Bunu Yenipazar MYO’da yaptığımız ve öğrencilerin de katıldığı toplantımızda da ifade etmiştim. Gençler, mecliste toplanmalı, sorunlarını anlatmalı ve biz bu sorunların çözüm yolunu birlikte aramalıyız. Ben bu sebeple tekrar gençlerin konseyimize üye olmasını talep ediyorum” diye belirtti.

SİTEEY