Efeler Belediye Meclisi’nde ambulans sorununu gündem taşıyan Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay amatör maçlarda kullanılmak üzere bir ambulans alınması için meclis üyelerinden destek aldı.

Aydın’ın Efeler ilçesinde bir amatör maçta kalbi duran Demirci Gençlik Spor’un 29 yaşındaki futbolcusu Hüseyin Kaya statta ambulansın olmamasından dolayı özel araçla hastaneye kaldırılırken, genç oyuncu Adnan Menderes Hastanesi’nde yoğun bakımda yaşam mücadelesine devam ediyor. Yaşanan bu olay ülke gündeminde büyük yankı uyandırırken, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü amatör futbol maçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada il genelinde ambulans sayısının yetersiz olduğunu ve amatör maçlarda ambulans bulundurulması zorunluluğunun olmadığını açıklamıştı. Yaşanan bu olay sonrası, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay sporcu sağlığı için harekete geçti.
TÜRKİYE’DE ÖRNEK OLACAK HİZMET
Ambulans olmamasından dolayı sporcu sağlığı tehlikeye atılan amatör maçlarda yıllardır spor kulüplerinin yaşadığı ambulans sorununa el atan Başkan Atay, Türkiye’de örnek olacak bir hizmeti meclis gündemine taşıdı.
MECLİSTEN TAM DESTEK
Başkan Atay, Efeler’de oynanan amatör maçlarda kullanılmak üzere belediye bütçesinden bir ambulans alınması konusunu meclis gündeminde dile getirdi. 
Futbolcu Hüseyin Kaya’nın yaşadığı talihsiz olayı mecliste anlatan Atay, “Amatör maçlarda ambulans bulundurulması zorunluluğu olmadığı için özel araçla hastaneye kaldırılan Hüseyin Kaya yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Bu olay beni derinden üzdü ve sonrasında ambulans sorununu çözmek için çok çırpındım ve uğraştım. Ambulans kiralamanın saati 360 liraymış. Bir maç iki saat sürdüğü için toplamda 720 lira ödeme yapılması gerekiyor. Her hafta sonu Adnan Menderes Stadı Yan Sahalarında en az 7-8 maç oynanıyor. İlçemizde spor yapan gençlerimizin sağlığından yerel yönetimler de sorumludur. Biz de belediye olarak bir ambulans almalıyız. Ambulans kiralamak, satın almaktan daha avantajlı” diyerek meclis üyelerini bilgilendirdi. Başkan Atay’ın sporcu sağlığı için gösterdiği bu davranış ise mecliste büyük taktir gördü. Meclis üyeleri de amatör maçlarda kullanılmak üzere ambulans alınması için Atay’a tam destek verdi. 

TÜRKİYE BİR İLK OLACAK
Efeler Belediyesi, amatör maçlarda hizmet vereceği ambulansla Türkiye’de ilke imza atacak. Bu hizmeti spor kulüplerine veren ilk belediye olarak adından söz ettirecek olan Efeler Belediyesi, spor ve sporcuya verdiği desteği bir kez daha gözler önüne serecek. Efeler’de oynanacak maçlarda yaşanan ambulans sorunu  da böylelikle ortada kalkacak ve kulüplerin yaşadığı endişe son bulacak. Sporcu sağlığı için alınacak olan bu ambulans ise diğer belediyelerde de örnek teşkil etmesi bekleniyor. 
KULÜPLERE BABALIK YAPTI
Spor ve sporcunun yanında olduğu bir kez daha gösteren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ambulans desteğiyle kulüplere adeta babalık yaptı. Ambulans sorununun ortadan kalkacak olmasından dolayı büyük sevinç yaşayan Efeler’deki amatör kulüpler, Başkan Atay’a bu hizmetten dolayı teşekkür etti.