banner47

Sarıgül: Kurucu il başkanımız milletvekili adayımız olacak

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partinin Aydın İl Binası’nın açılışını gerçekleştirdi. Törende basın açıklaması yapan Sarıgül, milletvekilliği seçimleriyle ilgili “Bir kereye mahsus olmak üzere kurucu il başkanlarımız o illerde liste başlarımızdır” dedi. 

Sarıgül: Kurucu il başkanımız milletvekili adayımız olacak
banner68
banner108

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Aydın'a gelerek partisinin il binası açılışını gerçekleştirdi. Basın mensupları ve parti üyeleri ile bir araya gelen Başkan Sarıgül, AK Parti iktidarının politikalarını eleştirdi ve iktidar olmaları halinde yapacak oldukları çalışmaları anlattı.
“AYDIN’DA OTURMAYANI MİLLETVEKİLİ YAPAMAYIZ”
Türkiye Değişim Partisi’nde kesinlikle dışarıdan bakan atanmayacağını söyleyen Sarıgül, “Bakanlarımız teşkilattan gelecek. Aydın’da oturmayan hiçbir başkanımızı milletvekili yapamayız. Aydın Milletvekili Perşembe günü akşam Aydın’a gelecek, Salı günü sabahına kadar Aydın’da kalacak. Çarşıda, pazarda, köyde kentlerimizde hastalarımızla sivil toplum kuruluşlarıyla düğün varsa düğünde olacak, cenaze varsa cenazede olacak. Türkiye Değişim Partisi Milletvekilleri hiçbir siyasi parti gözetmeden bütün yurttaşlarımızı kucaklayacak” dedi. 
Sarügül, milletvekili seçimleriyle ilgili de, “Bir kereye mahsus olmak üzere kurucu il başkanlarımız o illerde bizim liste başlarımızdır. Diğer sıralarda, mutlaka partiye kayıtlı üyelerle belli olacak. Ben vefalı bir insanım. Hayatım boyunca Allah bana kolay işler vermedi, zor işlerle denedi. Ama tarih kolay işten çıkanları yazmaz. Tarih zor işten çıkan kahramanları yazar. Selçuk da bizim burada kahramanımız” diye konuştu. 
“ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ”
26 Eylül’den sonrada gövde bakanları açıklayacaklarını söyleyen Sarıgül, Esnaf Bakanlığı kuracaklarını dile getirdi. 
Sarıgül, şu ifadeleri kullandı:
“İlk açıklayacağımız bakanımız Esnaf Bakanlığı. Esnaf Bakanlığı kuracağız. Neden kuracağız söyleyeyim; 15 milyon esnafı sadece bir genel müdürlükte yürütmemiz mümkün değildir. O nedenle esnaf bakanlığını Türkiye’de ilk defa kuran parti Türkiye Değişim Partisi’dir.”
“MAHALLİ BASININ OLANAKLARINI ARTIRACAĞIZ”
 Türkiye’de ilk defa bir siyasi partide mahalli basından sorumlu genel başkan yardımcısı atadıklarını belirten Sarıgül,  “Türkiye Değişim Partisi iktidarında mahalli basının olanaklarını son derece artıracağız. Mahalli basın demokrasidir, özgürlüktür. Mahalli basın, ulusal basının yazamadığı her şeyi yazar” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139