Koçarlı Belediyesi Başkanı Özgür Arıcı, ilk belediye meclisi toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclisi Salonu’nda düzenlenen toplantıya CHP ve AK Parti meclis üyeleri eksiksiz katıldı. Meclis üyelerini selamlayan Başkan Arıcı, 'Adaylığım açıklandığında nasılsın heyecanlıysam, yine aynı şekilde heyecanlıyım. Tek dileğim bu heyecanın bitmemesi. İnşallah 5 yıl boyunca bu heyecan hiç bitmez. Koçarlı’da vatandaşlarımıza en iyi hizmette bulunuruz. Burada hepimiz bir ekibiz. Vatandaş için, halk için ne gerekiyorsa yapacağız. Sizden tek ricam, burada hepimiz abi kardeşiz. Bir düğünde, cenazede hepimiz yüz yüze bakacağız. Ne gerekiyorsa hep beraber yapalım. Ben zaten herkesi dinleyen bir başkanım. Herkesin fikrini alırım, herkese sorarım, öğrenirim. Herkesin fikirleri, düşünceleri benim için çok önemli. Bütün fikirlere saygı duyarım. Onun için, birlik beraberlik içinde gülelim, eğlenelim, vatandaşa hizmet edelim. Eksik olan yerleri tamamlayalım. Benim sizden tek talebim bu. Ben Koçarlı Belediyesinin layık olduğu bir başkan olarak görev yapmak istiyorum. Tekrar söylüyorum; kimsenin kalbini kırmadan, incitmeden, kimseye kötü söz söylemeden bir meclis yönetelim. Hep beraber ne gerekiyorsa yapalım. En ufak bir şeyi dahi hep beraber, birlik içinde yapalım" dedi.

AK Parti İncirliova'da 4 istifa AK Parti İncirliova'da 4 istifa

Yapılan gizli oylama ile CHP’den meclis birinci başkan vekilliğine Yücel Şengün ve ikinci başkan vekilliğine Hicrigül Eroğlu, katip üyeliklere Mehmet Bayar ve Tayfun Aygün, encümen üyeliklere Ali Uzunkaya ve Cevat Olgun seçildi. 
3 kişilik oluşturulan ihtisas komisyonlarında da CHP’den 2, AK Parti’den de 1 meclis üyesine görev verildi. 
Mecliste görüşülen 2023 yılı faaliyet raporu, CHP’nin 10 hayır, AK Parti’nin 6 evet oyu ile uygun bulunmadı. 
Mecliste alınan kararla Menderes Anonim Şirketi Müdürlüğü’ne Cevat Olgun, Personel Limited Şirketi Müdürlüğü’ne Muharrem Çetin getirildi.