Koçarlı'da ilk meclis toplandı! Başkan Arıcı: Her şeyi birlik içinde yapacağız Koçarlı'da ilk meclis toplandı! Başkan Arıcı: Her şeyi birlik içinde yapacağız


Yerel seçimden başarıyla çıkan Cumhuriyet Halk Partisinde disiplin süreci için düğmeye basıldı.
Seçim sürecinde partili bazı isimlerin ve yakınlarının başka partilerin adaylarını desteklediği öne sürülmüş, buna benzer bilgiler Genel Merkeze iletilmişti.

İLLERE GENELGE GÖNDERİLDİ
 
CHP Genel Merkezi tarafından İl Başkanlıklarına gönderilen genelgede, parti disiplinine aykırı hareket eden üyeler hakkında disiplin sürecinin başlatılması istendi.
İlçe Başkanlıklarınca buna benzer üyelerin tespit edilmesi halinde, parti disiplinine aykırı hareket eden üyeler disiplin kurullarına sevk edilecek.

Belediye başkanları ve başkan adaylarına gönderilen genelgede, 29 Nisan’a kadar seçim çalışmalarını sabote eden üyelerin disiplin kuruluna sevk edilmek üzere isimleri istendi.

Genel Başkan yardımcıları Gül Çiftci, Gökan Zeybek ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke imzasıyla yayımlanan genelgede, yerel seçim sürecinde parti aleyhine çalışan üyelerin disiplin kurullarına sevk edileceği duyuruldu. Bu kişilerin isimlerinin, partideki görevlerinin ve aleyhte yaptıkları çalışmaların delilleriyle birlikte 29 Nisan'a kadar iletilmesi istendi. Genelgede, parti aleyhine açık veya gizli çalışma yürüten tüm üyelerle ilgili disiplin sürecinin doğrudan MYK tarafından başlatılacağı da vurgulandı.