banner47

Mersin: İzmir Marşı siz istemeseniz de hatırlanacak, çalınacak”

İncirliova’da düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğinde İzmir Marşı çalınmasına tepki gösteren AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Celbek’e CHP Efeler İlçe Polat Bora Mersin’den yanıt geldi. Mersin, “Yazıklar olsun. Ayıplar olsun” dedi.

Mersin: İzmir Marşı siz istemeseniz de hatırlanacak, çalınacak”
banner68
banner108

İncirliova’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında sahne alan Mehter takımının İzmir Marşı çalmasına AK Parti İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek tepki gösterdi.

Celbek’in, “Bu etkinlikte siyasi marş çaldırmam” çıkışına MHP'li İncirliova Belediye Meclis üyesi Mustafa Karayiğit’in de destek vermesi üzerine Mehter takımı İzmir Marşı’nı yarıda kesmek zorunda kaldı.

İzmir Marşı’nın siyasi marş olarak değerlendirilmesine tepki gösteren İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya tepki olarak tören alanını terk etti.

“ORTAK DEĞERLERİ SİNDİREMEMİŞ OLANLAR VAR”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, “Dün demokrasiyi, millet iradesini kesintiye uğratmak isteyen şer odaklarının millet iradesi karşısında mağlubiyetlerinin yıl dönümünü idrak ettik. Tüm yurtta olduğu gibi komşu ilçemiz İncirliova’da da törenler yapıldı. Ama görüyoruz ki halen daha içine ne millet iradesini ne de ortak değerleri sindirememiş olanlar var.

Bakın daha dün AKP İncirliova İlçe Başkanı ve küçük ortağının ne yazık ki milli mücadelenin, vatan savunmasının marşı olan İzmir Marşını içlerine sindiremediklerini gördük. Yazıklar olsun. Ayıplar olsun” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER AÇACAK”

Mersin, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Elbette İzmir Marşı’nın sizin beğeninize ihtiyacı yok. Bu millet zaten İzmir Marşı’nı da Kurtuluş Destanı’nı da kalbine, gönlüne yazmış. Ama böyle günlerde milletin yazdığı destanı bilenlerle bilmeyenler açığa çıkıyor.

Siz isteseniz de istemeseniz de, sevseniz de sevmeseniz de İzmir Marşı da milli mücadele de hep, ama hep hatırlanacak, haykırılacak, çalınacak.

Aydın’ın, İzmir’in ve Türkiye’nin dağlarında çiçekler açacak. Çok az kaldı.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ogün Ağan
Ogün Ağan - 7 ay Önce

İzmir marşı siyasi bir marş değildir. Yurdumuzun emperyalistlerin işgalinden kurtuluşunun simgesidir.Türk halkının bağrından çıkan ulu önder ATATÜRK ebediyete kadar bizim Mustafa Kemal Paşamızdır ve öyle kalacaktır. Aytekin başkanımız da doğru olanı yapmıştır.İzmir Marşından rahatsız olanların ilk seçimde gidecekleri kesindir.

SIRADAKİ HABER

banner140

banner139