banner47

Erürker krizine genel merkez el koydu

DEVA Partisi'nin Aydın’daki teşkilat yapılanmasında yaşanan sorunlar nedeniyle partinin Genel Başkan Yardımcısı, İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Başkanı Mustafa Uçak İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Erürker krizine genel merkez el koydu
banner68

 Bizzat Genel Başkan Ali Babacan'ın talimatıyla Aydın'a geldiği öğrenilen Uçak'ın teşkilatta yaşanan sorunları birinci ağızlardan dinlediği öğrenildi.

Ali Babacan'ın liderliğinde kurulan DEVA Partisi'nin illerdeki yapılanmasında sorunlar yaşanmaya devam ediyor. Bu illerin başında ise Aydın gelmekte. 

Partinin Aydın İl Başkanı Hakan Çağlar Erürker'in, il teşkilatının kurulması aşamasında birlikte yola çıktığı arkadaşlarına karşı olumsuz tutumunun partiyi dağılma noktasına getirdiği konuşuluyor.

BİR YILDA BİR TOPLANTI DAHİ GERÇEKLEŞTİRİLMEDİ 

28 Ekim 2020'de Aydın’daki teşkilatlanmasını kuran DEVA Partisi, aradan geçen zamana rağmen ilçe teşkilatlarını kuramadı. Yönetim kurulu ise, aradan bir yıl geçmesine rağmen bir araya gelerek toplantı gerçekleştiremedi. 

Ayrıca, İl Başkanı Erürker’in teşkilatın WhatsApp grubundan yönetim kurulu üyelerini keyfi olarak çıkarması ve yine Erürker'in Aydın siyasetinde aktif olarak yer almaması üzerine il yönetiminde ardı ardına istifalar yaşanmasına sebep oldu.

GENEL MERKEZ HAREKETE GEÇTİ

Erürker'in teşkilat içinde sebep olduğu krizler sonrası DEVA Partisi Genel Merkezi harekete geçti. Edinilen bilgiye göre, partinin genel merkezi tarafından görevlendirilen ve kadın olduğu öğrenilen üst düzey bir siyasetçi dün Aydın'a gelerek teşkilatta denetimde bulundu.
Kadın görevlinin denetiminin sonrasında teşkilatı bir ziyarette DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Başkanı Mustafa Uçak tarafından gerçekleştirildi. 
Bizzat Genel Başkan Ali Babacan'ın talimatıyla Aydın'a geldiği öğrenilen Uçak'ın teşkilatta yaşanan sorunları birinci ağızlardan dinlediği öğrenildi. Ziyaretler sonrasında DEVA Partisi Aydın İl Teşkilatı'nda yaşanacak gelişmeler ise merak konusu oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER