banner47

Çine'yi Eşiyok mu yönetecek?

Sonucu merkez sağ oyları belirleyecek

Çine'yi  Eşiyok mu yönetecek?
banner68

Aydın’da yerel seçim hareketli geçecek. En azından bu düşüncemiz, aday adaylığı sürecinin tamamlanıp adayların kesinleşeceği tarihe kadar böyle. O tarih geldiğinde, kimin hangi adayı seçtiği üzerinden yeniden bir değerlendirme gereği hasıl olacak.

CHP’de, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bir tartışma yok. Kesinleşen 5 ilçedeki adayların dışında da parti içi çalışmalar ve kulis faaliyetleri devam ediyor. AK Parti’de ise hem Büyükşehir Belediye Başkan adayını hem de ilçe belediye başkan adaylarını merakla bekliyoruz.

Aydın Kulis’teki yazılarımızda farklı ilçelere mercek tutup tek tek tabloyu görmeye çalışacağız. Her ne kadar her etkeni göz önünde bulundurmaya çalışsak da (istemeyerek de olsa) eksik bıraktığımız noktalar olacaktır. Bu yazımızın konusu ise Çine.

1999 yerel seçiminde Osman Aydın’ın kazandığı Çine Belediye Başkanlığı, 20 yıldır CHP’nin elinde. Osman Aydın’ın ardından Belediye Başkanlığına gelen Enver Salih Dinçer de yeniden adaylığını kesinleştirdi. Adaylığında, Büyükşehir’le uyumlu çalışmasının etkisi çok büyük. Büyükşehir’in gücünü arkasında hisseden Dinçer, bu seçimde de tartışmasız oldukça iddialı.

Elbette 20 yıllık iktidarın gücü kadar yıpranmışlığı da CHP’nin önüne çıkacak. Yönetimden memnun olanlar kadar olmayanlar da sandığa gidecek. Hangi tarafın daha ağır bastığını 31 Mart 2019 akşamı görülecek.

Yazının devamı için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER