banner47

Aydın’a 20 milyon liralık yatırım

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Aydın’da taşkın riskinin önüne geçmek amacıyla iki derenin ıslah çalışmalarına başlayacaklarını duyurdu. Projenin maliyetinin 20 milyon 760 bin TL olduğu belirtildi.

Aydın’a 20 milyon liralık yatırım
banner68

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Aydın ile ilgili müjdeyi sosyal medya hesabından paylaştı. Pakdemirli, Kuşadası Güzelçamlı Baldere Deresi ve Yenipazar Donduran Mahallesi Kestanelik Deresi ıslah çalışmalarının başlayacağını duyurdu. Projenin maliyetinin 20 milyon 760 bin TL olduğu belirtildi.

“TOPRAKLARIMIZI TAŞKIN RİSKİNDEN KORUYACAĞIZ”

Pakdemirli açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“20 milyon 760 bin TL bedelli Kuşadası Güzelçamlı Baldere Deresi ıslahı ve Yenipazar Donduran Mahallesi Kestanelik deresi ıslahı ile topraklarımızı taşkın riskten koruyacağız. Aydın'ımıza hayırlı olsun.”

SAVAŞ: TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM

Bakan Pakdemirli’nin müjdesini paylaşarak teşekkürlerini ileten TBMM KİT Komisyonu Başkanı, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ise; “Bereketli topraklarımıza sahip çıkacağız. Taşkın riskinin önüne geçmek için yapılan 20 milyon 760 bin TL bedelli Kuşadası Güzelçamlı Baldere Deresi Islahı ve Yenipazar Donduran Mahallesi Kestanelik Deresi Islahı Aydın'ımız için hayırlı olsun. Teşekkürler Sayın Bakanım” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2021, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER