banner47

Alıcık Büyükşehir’den esnafa nakdi destek istedi

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Aydın Büyükşehir Belediye Meclisine salgın döneminde ekonomik olarak zor günler geçiren işletmelere nakdi destek verilmesi için önerge sunduklarını açıkladı. Alıcık, “Teklifimizin bütçe komisyonunda olumlu sonuçlanmasını diliyorum” dedi. 

Alıcık Büyükşehir’den esnafa nakdi destek istedi
banner68
banner108

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, parti binasında basın toplantısı düzenledi. Burada, Aydın Büyükşehir Belediye Meclisine verdikleri önergeyle ilgili açıklama yapan Alıcık, teklifin bütçe komisyonunda olumlu sonuçlanmasını diledi. 
Alıcık, “Salgının ekonomik olarak en çok etkilediği, ilimiz sınırları içerisinde yer alan ve koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetleri durdurulan işyeri ve işletmelere, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanununa dayanılarak, faal olarak çalışan işletmelere tek sefere mahsus olmak üzere ve 1.000 (bin) TL’ den az olmamak koşuluyla, nakdi yardımda bulunulması teklifimizin bütçe komisyonunda olumlu sonuçlanmasını ve esnaflarımıza çam sakızı, efe armağanı olmasını diliyorum” dedi.
“HEMŞEHRİLERİMİZİN YARARINA OLAN HER ÇALIŞMADA DESTEK OLACAĞIZ”
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na da çağrıda bulunan Alıcık, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu, merkezi yönetimi adres göstererek esnaf hemşerilerimize bakış açısızlığını ortaya koymuştur. Salgınla mücadelede herkesin imkanları nispetinde bir şeyler yaptığı bu dönemde bu yaklaşımı anlamak mümkün değildir. 
Tüm belediyeler gibi, CHP’li birçok belediyenin bu zor süreçte yaptığı çalışmaları bilmemesi mümkün değildir. Sayın başkana hemşerilik temelli bir yaklaşımı tavsiye ediyorum. Güzelhisar Aydın'ımızın gelişmesine, hemşerilerimizin yararına olan her çalışmada destek olacağımızı yinelemek isterim.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139