Aydın’ın Söke ilçesinde meydana gelen yangından sonra, Vali Aksoy’un ilk yapılan incelemelere göre 50 hektarlık alanın zarar gördüğünü belirtmesinin ardından, Aydınlı iş insanı Rıdvan Eşin zarar gören ormanın tekrar yeşillendirilmesi için harekete geçeceğini belirtti.

Konuyla ilgili gerekli birimlerle temaslarda bulunup, Söke’nin kaybettiği güzelliğine kavuşması için bir çalışma başlatılacağını söyleyen Eşin;

“Öncelikle Sökeli vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yangının kontrol altına alınması için havadan ve karadan var gücüyle mücadele eden herkese teşekkür ediyorum.

Maalesef son zamanlarda ülkemiz yangın afetiyle savaşmak zorunda kaldı ve milli servetimiz olan ormanlarımız yok olurken, bölgedeki vatandaşlarımızın tarım arazileri ve hayvanları da zarar gördü. Bu manzaraları gördükçe içimiz yanıyor.

Şimdi de Aydın’ımızın güzide ilçesi Söke’mize yangın büyük zarar verdi. Vali Bey’in açıklamasına göre 50 hektarlık yeşil alanımız maalesef yok olmuş. Devlet büyüklerimizin ve idari birimlerimizin yanan ormanlarımızın tekrar yeşile dönmesi için gerekeni yapacağına inanıyoruz. Bunun yanında biz de gerekli birimlerle irtibat halinde olarak, Söke’nin Argavlı Mahallesi’ne 10 bin çam ağacı fidanını kapsayan bir Hatıra Ormanı yapmak için harekete geçiyoruz.

Tüm Aydın halkına da çağrıda bulunuyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yeşil bir Aydın bırakmak için herkesi fidan dikme kampanyasına destek olmaya davet ediyoruz.” dedi.

WhatsApp Image 2022-07-27 at 13.31.30