Aydın 1. Amatör 3. Grup mücadelesinde Aydın Sportif ve Eskiçinespor karşı karşıya geldi. Aydın Sportif karşılaşmayı 3-0 kazandı.

Saha içerisinde çıkan olaylar yüzünden oyun uzun süre dururken 5 oyuncu kırmızı kart yedi.

Eşin Group Nazilli Belediyespor, Çorum deplasmanına gidiyor Eşin Group Nazilli Belediyespor, Çorum deplasmanına gidiyor

(Haber: Yusuf Yıldız)

Aydın 1. Amatör 3. Grup 9. Haftasında Aydın Sportif ve Eskiçinespor karşı karşıya geldi. Aydın 1 Nolu Sahada oynanan maça iyi başlatan taraf Eskiçinespor oldu. Karşılıklı atak denemeleri olsa da uzun süre net bir gol pozisyonu yaşanmadı. Eskiçinespor defansta bulduğu boşluktan yararlanarak golü buldu fakat ofsayt sebebiyle gol iptal edildi. İlk yarının son dakikalarında üstünlük Aydın Sportif’e geçti. Açılan ortaya kafayla vuran Anıl Hikmet Yıldız Aydın Sportif’i öne geçirdi. Aydın Sportif ilk yarıyı 1-0 önde kapattı.

Maçın ikinci yarısı karşılıklı ataklar ile başladı. Aydın Sportif gol şansı arasa da Eskiçinespor defansını geçemedi. Aydın Sportif’li bir oyuncunun vurduğu top Eskiçinespor oyuncusunun yüzüne çarpınca maçta kavga çıktı. Oyun bir süre dururken Eskiçinespor’da 2 Aydın Sportif’te 1 oyuncu kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı. Maç hareketlendiği sırada bir Aydın Sportif oyuncusu Eskiçinespor yedek kulübesinin önünden geçerken laf atması üzerine tekrardan kavga çıktı. Yedek kulübesinden çıkarak Aydın Sportifli oyuncunun üzerine koşan bir kişi de kırmızı kart yedi. Eskiçinespor eksik kalmasına rağmen pozisyon arayışlarını sürdürdü fakat başarılı olamadı. Aydın Sportif yakaladığı pozisyonu değerlendirdi ve İsa Saka ile durumu 2-0’a getirdi. Gol sonrası gol sevincine sinirlenen Eskiçinespor kalecisi Aydın Sportif oyuncularına saldırdı ve kırmızı kart yedi. Maçın son dakikalarında Aydın Sportif üstünlüğü ele aldı. Eray Sarı maçın skorunu belirleyen golü attı ve Aydın Sportif karşılaşmayı 3-0 kazandı.