Ergüler’e coşkulu karşılama Ergüler’e coşkulu karşılama

(Haber: Yusuf Yıldız)
Nededineyaptı.com isimli web sitesi mevcut belediye başkanlarının seçim döneminde vaat ettikleri projeleri ve seçildikten sonra görev süresi boyunca bu projeleri yapıp yapmadığını incelemeye başladı. Son olarak Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı konu alan web sitesi, Özcan’ın seçim vaadi olarak sunduğu projelerin çoğunu gerçekleştirmediğini ortaya çıkardı. 
Seçim döneminde Kürşat Engin Özcan’ın seçmene toplamda 32 vaat verdiğini aktaran web sitesinin barındırdığı bilgilere göre, 32 vaatten sadece 4’ü hayata geçirildi.
Ancak gerçekleştirilen projelerin hiçbiri Nazilli Belediyesi tarafından yapılmadı.


BÜYÜKŞEHİR YAPTI, ÖZCAN KARŞIDAN BAKTI
Kürşat Engin Özcan’ın 5 yıllık görev süresi boyunca ‘E-Belediye, İstasyon Meydanının Altına 300 Araç Kapasiteli Yeraltı Otopark, İstasyon Meydanı Yenilenmesi ve Aşağı Nazilli'ye Doğalgaz getirilmesi’ projeleri ‘gerçekleştirilen vaatler’ olarak yer aldı. 
Fakat İstasyon Meydanının yenilenmesi ve İstasyon Meydanı yeraltı otoparkı projeleri Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Aşağı Nazilli’ye doğalgaz getirilmesi için çalışmaları, Enerya firması yürüttü. Belediye ise sadece üst yapı çalışmalarını yüklendi. 


WEB SİTESİ YENİLENDİ AMA…
Kürşat Engin Özcan’ın ‘E-Belediye’ vaadi kapsamında Nazilli Belediyesi’nin web sitesi yenilendi.
Piyasadaki standart özelliklere sahip web sitesinin birebir aynısı 2 bin 500 liraya hazırlanırken, Nazilli Belediyesi tarafından 35 bin lira harcanması uzun süre konuşulmuştu. Büyük bütçe ayrılan web sitesinin diğer belediyelerin web sitelerinden farklı bir özelliği olmaması da dikkat çekmişti.

 
2 WİFİ NOKTASI, 1 KREŞ AÇTI 
Nededineyaptı.com adlı web sitesine göre yapımına başlanan fakat henüz tamamlanmayan 2 proje bulunuyor. Bunlar 40 Wifi Noktası ve Her Mahalleye Kreş projeleri. Nazilli Belediyesinin web sitesinde yer alan habere göre son olarak 40 Wifi noktası projesi kapsamında yalnızca 2 Wifi noktası kuruldu. Her mahalleye kreş projesi ise tamamlanmanın çok uzağında. Toplamda 82 mahallesi bulunan Nazilli’nin çoğu mahallesinde hala kreş bulunmuyor. 
Web sitesine göre seçim döneminde vaat edilip gerçekleştirilmeyen projeler ise şu şekilde:
Engelsiz Nazilli, Kurban Kesim Merkezi, Aquapark, Oyun Sokağı, Yerel Ürünler Sitesi, Sanayi Esnafına Güneş Enerjisi Paneli Desteği, Naz-Köy (Sağlık ve Uzun Yaşam Köyü), 
Pınarbaşı Doğal Yaşam Parkı ve Mesire Alanı, Kent Meydanı, Uzun Çarşıda Işıklandırma, Bina Giydirmeleri ve Tek Tip Tabela Uygulamasına Gidilmesi, Yeni Sümer Kampüsü, Ahmet Şensan Kültür Merkezi, Sivil Toplum Merkezi, Sahipli Hayvanlar İçin 7/24 Faaliyet Gösterecek Gezici Veterinerlik Hizmeti, Nazilli'nin 40 Farklı Noktasına Pati Kulübesi, Köy Konakları, Yürüyen Merdivenli Alt ve Üst Geçitler, Çevre Yolu, Sümerbank Yaşam Projesi, Nazilli Arena Kapalı Spor Salonu, Bisiklet ve Yürüyüş Yolu, Amatör Spor Kulüplerine Destek, Naz-Koop, Sembolik Bedelle Fabrika Arazi Tahsisi, Yeni Otogar, Yeni Belediye Binası.