Aydın Süper Amatör Lig 1. Grupta Kardeşköyspor ve Aydın Kadıköyspor karşı karşıya geldi. Kardeşköyspor mücadeleyi 6-2 kazandı.

(Haber: Yusuf Yıldız)

Aydın Süper Amatör Lig 1. Grup 7. haftasında Kardeşköyspor ve Aydın Kadıköyspor karşı karşıya geldi. Adnan Menderes 1 Nolu sahada oynanan maç karşılıklı ataklar ile başladı. Maçın ilk dakikalarında üstünlük kuran taraf Kardeşköyspor oldu. Kanatlardan yüklenen Kardeşköyspor Ahmet Can Ateş’in golüyle 1-0 öne geçti. Golden sonra da baskıyı sürdüren Kardeşköyspor Kadir Uçar ile skoru 2-0’a taşıdı. İlk yarının ilerleyen dakikalarında Aydın Kadıköyspor oyuncusuna müdahale eden Kardeşköysporlu oyuncu mutlak golü engelleme sebebiyle kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı. Kırmızı karta rağmen hız kesmeyen Kardeşköyspor Yasin Yasal’ın golleriyle ilk yarıyı 4-0 önde kapattı.

Efeler CUP heyecanı başladı! Efeler CUP heyecanı başladı!

İkinci yarıya iyi başlayan taraf Aydın Kadıköyspor oldu. Aydın Kadıköyspor ilk yarının başlarında duran toptan Turan Özsoy’un attığı gol ile durumu 4-1’e getirdi. Kardeşköyspor yediği golden sonra baskıları arttırdı ve Çağlar Erdem’in golüyle skoru 5-1’e taşıdı. İkinci yarının ilerleyen dakikalarında Aydın Kadıköyspor penaltı kazandı. Fatih Yüzbaşıoğlu skoru 5-2’ye getirdi. Golden hemen sonra Yasin Yasal maçın skorunu belirleyen golü attı. Karşılaşmayı kardeşköyspor 6-2 kazandı.

Kardeşköyspor 6 puan ile 4. sıraya yükselirken Aydın Kadıköyspor 0 puanda kalarak 7. sıradaki yerini korudu.

site-futbol