Millet İttifakı’na zarar verdiği iddiasıyla disipline sevk edilen İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci, partiden ihraç edildi. 

Millet İttifakı HDP'yi tartışıyor: Çankır araç kullanıyor Millet İttifakı HDP'yi tartışıyor: Çankır araç kullanıyor

İYİ Parti’nin en yetkili karar organı olan Genel İdare Kurulu (GİK) tarafından Millet İttifakı’na zarar verdiği iddiasıyla disipline sevk edilen Süleyman Demirci hakkında beklenen karar çıktı.
Geçen hafta genel merkeze yazılı ve sözlü savunma veren Demirci'nin ihraç edildiği öğrenildi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Demirci, “Hakkımda yürütülen bir disiplin soruşturması neticesinde genel merkez yüksek disiplin kurulunca ‘ihraç’ kararı verildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Asılsız, haksız ve dayanaksız verilen bu karara karşı hukuki haklarımı kullanacağım malumunuzdur. Elbette bana karşı bu kurguyu hazırlayanlar da bunun siyasi ve ahlaki mesuliyeti altındadır. Lakin kimse benden kurucusu olduğum partime zarar verecek bir tutum içine girmemi beklemesin. Resmi kayıtlardan olan bir ihraç gönülden bağlı olduğum, kurucusu bulunduğum partimden beni uzaklaştıramayacaktır. Bundan sonra da milletimin son umudu olarak gördüğüm partime bir gönüllü nefer olarak hizmet etmeye devam edeceğim” ifadelerine yer verdi.