banner47

Aydınlı öğrenciler İsveç’e dünya finaline gidiyor

Türkiye Gençler Su Ödülü Yarışması için hazırladıkları proje ile birinci olan Aydın Fen Lisesi öğrencileri Ali Semih Ural ve Kaan Uz, İsveç-Stockholm’de düzenlenecek olan ve 39 ülkenin katılacağı “Stockholm Junior Water Prize” yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek.

Aydınlı öğrenciler İsveç’e dünya finaline gidiyor
banner68

Stockholm Gençler Su Ödülü Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek projenin belirlenmesi maksadıyla Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türkiye Gençler Su Ödülü Proje Yarışmasında Aydın Fen Lisesi öğrencileri Ali Semih Ural ve Kaan Uz, ülke birincisi seçilmişti.

‘Nesnelerin İnterneti, Bulut Veri Tabanı ile Ev Su Kullanımının İzlenmesi ve Basınç Kontrolü’ isimli projeleriyle ilk sıraya yerleşen öğrenciler, bu kez İsveç’e giderek “Stockholm Junior Water Prize” yarışması dünya finalinde Türkiye’yi temsil edecek.

Öğrencilere başarı dileyen Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Gençlerimizi ve danışman öğretmenleri Emine Altınsoy'u tebrik ediyor, öğrencilerimize 39 ülkeyle yarışacakları Dünya Finali'nde başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER