Teknik Direktör Veyis Kanber, “Amacımız ilk maçta avantaj yakalayıp, sonrasında iç saha avantajıyla birlikte finale yükselmek” dedi.


Efeler 09 SFK, 2. Lig’e çıkma yolunda Play Off yarı finalinde karşılaşacağı Beyoğlu Yeni Çarşı Spor maçı için hazırlıklarını sürdürdü. Cuma günü oynanacak müsabaka öncesinde antrenman Adnan Menderes Stadı yan sahalarda gerçekleştirildi.
Beyoğlu Yeni Çarşı Spor’un maçlarını oynadığı stadın zemininin de sentetik çim olması nedeniyle yan sahalar tercih edilirken, Efeler 09 SFK Teknik Direktörü Veyis Kanber açıklamalarda bulundu.
Artvin Hopaspor maçını gayet başarılı bir şekilde tamamlayarak turu geçtiklerini belirten Kanber, “10 kişi kalmamıza rağmen tur geçmesini bildik” dedi.
Yarı final öncesinde Furkan Tuşik’in sakatlandığını, diğer oyuncularla ilgili sakatlık sorunu olmadığını ifade eden Veyis Kanber, “Yarın bir antrenman yapıp yola çıkacağız. İstanbul’da yine bir ter antrenmanı olacak. Bütün hazırlıklarımızı tamamlayarak Beyoğlu takımıyla oynayacağımız en iyi maçı oynamaya çalışacağız” diye konuştuk.
Sezon içinde Beyoğlu Yeni Çarşı Spor ile oynadıkları iki maçtan da beraberlikle ayrıldıklarını hatırlatan Kanber, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çok dengeli geçti iki maç da. Buraya gelmeden önce de takımı analiz ettik. Oynamayı seven, pozitif bir oyun anlayışı içerisinde olan bir takım. Kapanmayan, cesurca oynayan bir takım. Güzel maç olacak diye umut ediyorum. İzleyenlere keyif vereceğiz. Bütün amacımız, burada avantajı yakalayıp içerideki avantajımızla beraber finale yükselmek, 14 Haziran’da Kepez takımıyla oynamak olacak. Oyuncularımız çimen sahada antrenman yapıyor. Hep maçları da çimen sahada oynadık. Biz de onun dezavantajını en aza indirmek için bugün, yarın ve Perşembe günü orada yapacağımız antrenmanları sentetik sahada yapacağız. En azından daha hazırlıklı olmak için.”