Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde etkili olan depremler sonrasında Çine’de başlatılan yardım kampanyasında esnaf, vatandaş, belediye işbirliği tüm hızıyla sürüyor. Çineli vatandaşların yardımları Çine Belediyesi ekipleri tarafından özenle kolilenerek hazırlanırken, esnaflar da taşıma ve şoför desteği sağlamaya devam ediyor. Yardımların depremzedelere ulaşması için bir destek de Çine Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi’nden geldi. Çine Belediyesi ekipleri ve gönüllü vatandaşların hazırladığı yardım malzemeleri Çine Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi tarafından tahsis edilen TIR ve kamyonlara yüklenerek yola çıktı.

Çine Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Karabulut da yükleme noktasında Kooperatif Başkanı Mehmet Can ve şoförler Yalçın Sarıdağ, Murat Sarıdağ ve Mehmet Avcıoğlu ile bir araya gelerek destekleri için kendilerine teşekkür etti. Başkan Mehmet Can ve şoförler de desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

BAŞKAN DİNÇER’DEN TEŞEKKÜR

Tüm Çine’nin tek yürek olarak depremzedeler için yardıma koşmaya devam ettiğini belirten Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Halkımız ve esnafımızla birlik içinde yardımlar için çalışmaya devam ediyoruz. Taşıma konusunda desteğini esirgemeyen kooperatifimiz ve şoförlerimize de teşekkür ediyor, hayırlı yolculuklar diliyorum. Yaralarımızı sarmak için çalışmalarımız sürecek” ifadelerini kullandı.