Çine Belediye Meclisi, 31 Mart yerel seçimlerini büyük farkla kazanarak görevine devam eden Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak yönetiminde toplandı. Enver Salih Dinçer Sosyal Tesisleri Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet şehitleri için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Başkan Kıvrak makamda değil sahada Başkan Kıvrak makamda değil sahada

Yeni dönemin tüm Çine halkı ve çalışma arkadaşlarına hayırlı olması dileğinde bulunarak konuşmasına başlayan Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, “Bir seçim dönemini geride bıraktık. Seçim çalışmaları süresince birbirimize karşı yaptığımız eleştiriler, konuşmalar geride kaldı. Ben artık Çine’nin belediye başkanıyım. Bu saatten sonra önemli olan Çine’mize hizmet etmek. Çine’mizin daha aydınlık yarınlara ulaşması için çıktığımız bu yolda adil, şeffaf ve katılımcı yönetimimi sürdüreceğim. Siyasi parti siyasi parti ayrımı gözetmeksizin hepinizin desteklerini bekliyorum” diye konuştu.  

KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. Yapılan kapalı oylamada Meclis Birinci Başkanvekilliği’ne Tuba Dinçer, Meclis İkinci Başkanvekilliği’ne de Semra Eroğlu seçildi. Katip üyeler Ulaş Urhan ile Mustafa Demir oldu. Encümen üyeliğine ise Mustafa Demir ve Tuba Dinçer seçildi. İmar Komisyonu Üyeleri Semra Eroğlu, Metin Karadağ, Kazım Oluç; Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri de İlhan İri, Ramazan Kılışcı ve Mehmet Semih Uyar oldu.  

Toplantıda, 2023 yılı Faaliyet Raporu da oyçokluğu ile diğer gündem maddeleri ise oybirliği ile karara bağlandı.