FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Düzenlenen iftar yemeğinin ardından Başkan Özcan konuşma yaptı.Yıldızspor'a 2012 yılından beri hizmet verdiklerini söylerken, takımı değerlendirdi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bölgesel Amatör Lig'te (BAL) güzel günler geçirdik. 2022-2023 sezonunda maalesef süper amatör lige düştük. Bu küme düşmemiz bizi derinden üzdüğü kadar aynı zamanda küçülerek daha iyi noktaya geleceğimize inanıyoruz. Enerjimizden hiçbir şey kaybetmiyoruz, kaybetmedik. Kendimize hedef koymuştuk. İlk beş yılda alt yapımızı güçlendireceğiz. İkinci beş yılda da 1. Amatör lige, daha sonra süper amatör lige çıkacağız. Süper amatör ligden BAL'a çıkıp 3. Lige hedef koymuştuk. Ancak yaşayarak geldiğimiz noktada BAL Ligi’nin ne kadar zor bir lig olduğunu gördük" dedi.

Gençlere büyük önem verdiğini belirten Başkan Özcan, “İnşallah büyüklerimiz statüyü en kısa zamanda değiştirirler. BAL’da 4 yıl içinde gençlere büyük önem verdik. Kulüp mantalitesi olarak gençlere büyük önem veriyoruz. Her sene 10'un üzerinde gencimizi profesyonel takımlara kazandırıyoruz. Bizim bütçemiz oyunculara transfer olarak verdiğimiz ücret 550 bin liraydı. Yönetim kurulu üyelerimize, teknik ekibe, futbolcularımıza ve basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Futbolcularımız ellerinden gelen her şeyi özverili bir şekilde yaptılar. Tayyip 'in kırmızı kart ile 5 maç ceza alması bizi inanılmaz derecede yıprattı. Aslında sarı kart ile cezalandırılırdı.” dedi.

Kritik maçın hakemleri belli oldu Kritik maçın hakemleri belli oldu

“KÜME DÜŞERKEN BİLE ÇOK MUTLUYUZ”

Çok güzel bir mücadele içine girdiklerini dile getiren Başkan Özcan, “İlk yarıda 11, ikinci yarıda ise 26 puan topladık. Rakiplerimizde aynı başarıyı gösterince maalesef şanssızlıklar eseri küme düştük. Küme düşerken bile çok mutluyuz. Çünkü bir sene ara veriyoruz. Bölgesel Amatör Lige daha da güçlenerek geleceğiz. Yukarılara doğru çıkmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız” diye konuştu.

Sportif direktör Göksel Özdemir Özdemir ise konuşmasında, “Adil olmayan bu lig statüsünde, Yıldızspor un bu kadar yıl barınabilmesi gerçekten ciddi bir başarıdır. Yıldızspor 'u düşmüş olarak değerlendirmeyelim. İleriye dönük hamleleri mutlaka yapacaktır" dedi.

Teknik direktör Samet Albayrak ise, “Bizim için bu sene kötü geçti. Düşüncelerimizi çok fazla yansıtamadık. İnşallah Yıldızspor'u üst liglerde görürüz " ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulu üyesi ve eski teknik direktörü Mehmet Öztürk, “U18 takımına yatırım yapılırsa iki yıl içinde 3. Lige çıkabilir. Yıldızspor büyük bir camiadır, bunun nedeni de güçlü bir alt yapısının olmasıdır” dedi.