Enver Salih Dinçer yayınladığı mesajda, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Milleti’nin büyük azim ve kararlılığıyla elde ettiği zafer 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’le taçlandı. 100 yıl önce bugün bu topraklarda milletimizin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin sembolü olan Cumhuriyet’imiz doğdu. 

Çamlık Düğün Salonu’nda ilk düğün yapıldı Çamlık Düğün Salonu’nda ilk düğün yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti'mizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, büyük bir vizyonla yeni bir devleti inşa etti. Demokrasi, özgürlük, eşitlik, adalet ve laiklik gibi değerleri temel alan yeni düzen, milletimizin geleceğe umutla bakmasını sağladı. Bu özel gün, bize hatırlatır ki, Türk milleti olarak her zorluğun üstesinden gelebilecek güçteyiz. Bugün sadece bayraklarla, marşlarla ve coşkuyla değil, aynı zamanda birbirimize olan sevgi, saygı ve hoşgörüyle de Cumhuriyetimizi kutlayalım.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yıl dönümünde, bu kutlu günü gurur ve minnetle karşılıyor, birlik ve beraberlik içinde daha aydınlık yarınlar için ilk günkü heyecanla çalışma sözümüzü yineliyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.