Yüksek kalitede öğrenme ve öğretme yaklaşımı ile profesyonel dünyada geçerli bilgileri sistemine entegre ederek, 55 yıllık deneyim ve birikimle Türkiye’nin 55 ilinde 116 okulda eğitim öğretime devam eden Uğur Okulları, Aydın’daki eğitim hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Efeler İlçesi Kemer Mahallesi’nde bulunan Uğur Okulları Aydın Kampüsü, güçlü akademik kadrosuyla 2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesi ve ilkokul kademeleri eğitim vermeye başlıyor.

Öğrencilerine en donanımlı eğitim olanaklarını sunan Uğur Okulları; çağdaş eğitim ortamı, öğrencilerin analitik düşünme becerilerini geliştiren erkenSTEM & STEM yaklaşımı, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kodlama eğitimi, yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimiyle ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olmaya Aydın Kampüsü’nde de devam edecek. Uğur Okulları’nın temel hedefi; öğrencilerinin öğrenme ortamlarında 21. yüzyıl becerileri ile donanmış, kültürel ve sosyal paylaşım içinde bulunan, deneyimleyerek öğrenen, çevresine karşı duyarlı ve global birer vatandaş olarak yetişmeleridir.

AYDIN’DA BİR İLK
Uğur Okulları Aydın Kampüsü’nde çocukluktan öğrenciliğe geçen 4. sınıf öğrencileri, uygulanacak yeni eğitim modeli ile ortaokul yaşantısına hem teorik, hem pratik olarak daha kolay hazırlanacak. Öğrenci, çoklu sınıf öğretmenliği sistemi ile hem sınıf öğretmeninin sıcaklığını hissedecek, hem de sınıf öğretmeni, uzmanlaştığı branşta öğrencileri ortaokula hazırlayacak ve akademik gelişimleri zirveye taşıyacaklar.

DİJİTAL ÖĞRENME VE ÖĞRETME PLATFORMU METODBOX

Eğitimde teknoloji entegrasyonunun ön planda tutulduğu Uğur Okulları’nda okul öncesinden itibaren tüm kademelerde, Yapay Zeka Temelli Öğrenme ve Öğretme platformu Metodbox kullanılıyor. Metodbox içinde müfredata uygun dersler, konu anlatımları, soru bankaları, videolar, çalışma fasikülleri gibi binlerce içerik bulunuyor. Teknoloji okuryazarı nesiller yetiştirme hedefiyle hazırlanan eğitsel içerikler, öğrencilere derslerde öğrenmiş oldukları konuları platform üzerinden pekiştirme ve eksiklerini giderme fırsatı sağlıyor.

site-uğur