Aydınlı öğrencilerin, Uğur Okulları’nda burs olanağı sağlayacak Uğur Kabul Sınavı’nda 4, 8, 10 ve 11’inci sınıflarda başvurular 15 gün öncesinden doldu.

 7-8 Ocak 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek Uğur Kabul Sınavı için 5, 6 ve 7’inci sınıflarda az sayıda kalan başvurular devam ediyor.

Aydın'da öğrenci velilerini ilgilendiren önemli gelişme Aydın'da öğrenci velilerini ilgilendiren önemli gelişme

Öğrencilerin Türkiye geneli akademik sıralamalarını görebilecekleri Sınav Sonuç Karnesi ile birlikte Aydın’da ilk olacak Sınava Yönelik Akademik Beceriler Karnesi’nin verileceği Uğur Kabul Sınavı’na gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiğini söyleyen Aydın Uğur Okulları Kurucu Temsilcisi Cengiz Altıntaş, “Sınavın 15 gün öncesinden 4. sınıflarda 500 öğrenci olmak üzere, 8, 10 ve 11’inci sınıflarda başvuruların dolması, diğer sınıflarda da başvuruların dolma aşamasına gelmesi bizleri memnun etti. Bu sınavın en önemli özelliği de öğrencilere Türkiye geneli akademik sıralamalarını görebilecekleri Sınav Sonuç Karnesi ile birlikte Aydın’da bir ilk olarak Sınava Yönelik Akademik Beceriler Karnesi verilecek olması. 2023-2024 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak olan ilkokul ve okul öncesi kademelerimize de yoğun bir ilgi var” dedi.
Türkiye genelinde, 4,5,6,7,8,9,10 ve 11’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek Uğur Kabul Sınavı sonuçlarına göre öğrenciler, burs kontenjanı kapsamında burslu okuma şansı elde edecek.