Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, bazı haber portallarında Kuşadası Belediyesi’nde çalışan işçilerle ilgili olarak gerçek dışı ithamlarda bulunarak haber yapan kişi ve medya kurumlarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde işçilerle bir araya gelen Yaman, Belediye İş Sendikası olarak savcılığa suç duyurusunda bulunarak hukuki süreç başlatacaklarını ifade etti.

Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman’ın açıklaması şöyle:

“Bu haber gerçeği yansıtmıyor. Başkanımız Ömer Günel ve Kuşadası Belediyesi ile ilgili olumsuz algı oluşturmak için yapılmış taraflı ve yanlı bir haber. Tamamen karalama ve yıpratma amacını taşıyor. Kuşadası Belediyesi’nde yaşanan bir maaş problemi yok. Belediyemiz, imzaladığımız toplu iş sözleşmesine göre zamlarımızı uyguladı. Şu an işçilerin belediyeden hiçbir maaş alacağı yok. Hepsi ödendi. Başkanımız Ömer Günel, belediyenin tüm imkânlarını seferber ederek işçilerin maaşlarını imzaladığımız toplu iş sözleşmesi ve ek protokolde belirlenen maddeler doğrultusunda iyileştirdi. Ayrıca başkanımıza maaşları düzenli ödediği için de çok teşekkür ederim. Merkezi hükümetin çıkardığı yasalardan dolayı KHK’lı çalışan arkadaşlarımızın sorunları var. Bu arkadaşlarımızın tayin hakları yok. Kamu personeli sıfatı vermiyorlar. Önce oturup masada bunların konuşulması lazım. Merkezi hükümetin yaptığı haksızlıklar nedeniyle KHK’lı arkadaşlarımız 6772 sayılı devlet ikramiyelerini alamıyor. Gerçek dışı iddialarla bizi, Kuşadası Belediyesi’ni ve işçileri karalamaya çalışan medya organlarıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunarak hukuki süreç neyse onu da başlatacağız” dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan işçiler de Kuşadası Belediyesi’nin maaş ve ikramiyelerini düzenli ödediğini belirterek Başkan Ömer Günel’e bu konuda hassas davrandığı için teşekkür etti.

ADA-92