Efeler’in projeleri ilham veriyor Efeler’in projeleri ilham veriyor


(Haber: Naci ERİŞ)
Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Devlet Büyüklerini Koruma Şube Müdürlüğü kadrosunda yer alan polis memuru Ali Rıza Abay emekliye ayrıldı.
Kente gelen siyasilerin yakın koruma görevini üstlenmesi nedeniyle sık sık objektiflere takılan Abay, ‘en ünlü’ polis memurları arasında yer alıyordu.
Polislik mesleğine başlamasının ardında çeşitli alanlarda üstün başarılar yakalayan ve koruma alanında uzmanlaşan Abay, kısa süre sonra Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığı bünyesine alınmıştı.
Buradaki görevinde başarılı bir grafik sergileyen Abay, ilk kez dönemin Başbakanı Tansu Çiller’in yakın korumalığını yaptı. Daha sonra Necmettin Erbakan, Mesut Yılmaz, Bülent Ecevit ile çalışan Ali Rıza Abay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde de koruma ekibindeydi.
Son olarak dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu döneminde Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığında olan Abay, daha sonra Aydın’da görevlendirildi.
Aydın’a gelen önemli siyasileri koruma görevini üstlenen Abay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve birçok bakanla birlikte çalıştı.
Görev süresi boyunca birçok başarılı görevde yer alan Ali Rıza Abay, yaş haddinden emekliye ayrıldı.