FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yağcılar İçinde panik Yağcılar İçinde panik

(Haber: Yusufhan TORAMAN)
Türkiye Büro Çalışanları Sendikası (Türk Büro Sen) Aydın’daki 2. Şubesini açtı. 
Efeler’deki bir restoranın toplantı salonunda gerçekleşen Genel Kurula, Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney, Genel Başkan Yardımcısı Nebi Yay, Aydın 1 Nolu Şube Yöneticileri ve çevre illerin şube yöneticileri, MHP Aydın İl Sekreteri Hüseyin Hanay, MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın ile Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Aydın Şube Yöneticileri ile davetliler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurulda konuşan Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney, Aydın 2 No’lu şubenin sendikanın 94. Şubesi olduğunu belirtti. 
Konuşmasında Toplu Sözleşme ve Hakem Heyeti Süreci ile ilgili bilgi veren Güney, “Memur ve memur emeklilerimizin 2024 – 2025 yıllarını kapsayan, 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecine, ciddi hazırlık yaptık. Memurun bütün sorunlarını, çözüm önerilerimizi hazırladık. 7. Dönem Toplu Sözleşme Süreci için kitap yaptık. Yaptığımız çalışmayı 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde değerlendirmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına iletip, Toplu Sözleşmenin ilk günkü toplantısında Genel Başkanımız Sn. Önder Kahveci tarafından dile getirildi. Genel Başkanımız diğer yandan toplu sözleşme masasına katkı sağlamak istediğimizi her fırsatta dile getirdi. Ancak,  1 Ağustos 2023 tarihinde başlayan 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri Kamu İşveren Heyeti ve yetkili konfederasyon arasında 22 Ağustos günü hizmet kollarında uzlaşma, genel konularda ise uzlaşmazlıkla sonuçlanmıştır. 55 Maddeyi Hakem Kuruluna, 40 maddeyi ise Toplu Sözleşmenin konusu değil diyerek, gündeme getirmeyen yetkili sendikaya gerekli cevabı memurlarımız vermelidir” dedi.
Güney, “Türkiye Kamu-Sen olarak, başından beri ifade ettiğimiz gibi piyasa gerçekleri ile örtüşmeyen, büyümeden pay verilmeyen hatta resmi enflasyon tahmin ve beklentilerinin dahi altında kalan bir zam oranının kabul edilmesi mümkün değildir” ifadelerini kullandı.
Genel Başkan Türkeş Güney, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Başlangıçtaki hedefleriniz geleceğinizi belirler. Büyük olmak, sonradan kazanılan bir özellik değildir. Kurulduğu ilk anda büyük ya da küçük olursunuz. İdealleriniz, düsturunuz, ilkeleriniz sizin büyük olduğunu tescil eder. Bu duygu ve düşüncelerle, kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Aydın 2 No’lu şubemizin, sendikamıza, camiamıza ve Türk memurlarına hayırlı olmasını diliyor, yönetimde yer alan tüm arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Konuşmaların ardından oylama işlemine geçilirken, Türk Büro Sen Aydın 2 No’lu Şube Yönetimi Selim Abalı, Hacer Yörük, Mehmet Özgür, Emrah Can Çiftci, Selim Koyuncu, Suat Evşen ve Muhammet Herdemgil’den oluştu.