Denizköy Mahallesine yapılan taziye evinin ruhsatsız olduğu iddiası gündeme getirildi. Vatandaşlar, “Ticari bir alandan söz etmiyoruz. Vatandaşlarımızın cenazelerinde kullanacağı taziye evi üstünden algı yapılması doğru değil” dedi.


Didim Denizköy Mahallesinde, Muhtar Bünyamin Karhan’ın, kamu gücü ile iş insanlarını bir araya getirerek yapımını başlattığı taziye evi mahalleliler tarafından memnuniyetle karışlanırken bazı kesimleri rahatsız etti.
Taziye evinin ruhsatsız olduğu iddiası gündeme getirildi.
Çoğunluğunu Elazığ ve Malatya kökenli 2 bin 700 vatandaşın yaşadığı Denizköy Mahallesinde yapılan inşaatın ise proje ve ruhsat işlemleri için YİKOB, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Aydın Valiliği nezdinde tüm başvurularının yapıldığı öğrenildi.
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan vatandaşlar, “Bildiğimiz kadarıyla Türkiye’de camilerin yüzde 81’i ruhsatsız. Camide ruhsat aramak ne kadar mantıklı. Burada ticaret mi yapılıyor? Taziye evi de bunun gibi. İnsanların taziyeleri kabul ettiği, arayıp soranlarını ağırladığı bir yer sonuçta. Ruhsat ile ilgili yasal süreç ilerliyor. Mahallemiz ve taziye evimiz üzerinden tartışma yürütülmesini doğru bulmuyoruz” dedi.