Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren ve üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Market Koçarlı mağazasını açtı.

Tarım Kredi Kooperatif Market Koçarlı mağazasıyla Aydın’da 20’nci Türkiye genelinde ise 1147’nci mağazasını açmış oldu. 

Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Marketin Aydın Koçarlı şubesi Koçarlı Yeni Mahalle Arpacılar Caddesinde hizmet vermeye başladı. Açılışa Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Ege Bölge Müdürü Erdem Uz, Aydın Bölge Yöneticisi Ömer Akbaba, davetliler ve vatandaşlar katıldı. 

“ÜRETİCİ İLE TÜKETİCİ ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR”

Açılış kurdelesini Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi yetkilileri ile birlikte kesen Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, yaptığı konuşmada, Koçarlı’nın tarım sektörünün öncüsü bir ilçe olduğunu ifade ederek, “ Çağdaş, modern kooperatifin gelişmesinde büyük katkısı olan, çiftçi ve tarım dostu güzide kuruluşumuzun Kooperatif Marketinin Aydın ilimizde 20’nci Türkiye genelinde ise 1147’nci mağazası ilçemizde faaliyete geçirdi. Üreticilerimize ve tüketicilerimize hayırlı olsun. Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin açılmasında büyük emek ve katkıları olan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Milletvekillerimiz ve Sayın Genel Müdürümüze şükranlarımı arz ediyorum. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri bir çiftçi kuruluşu ve çiftçimizin hizmetinde olan bir kooperatif yapılanmasıdır. Tarım Kredi Kooperatifleri bir elini çiftçiye uzatırken, diğer taraftan marketler ile de tüketicinin yanında yer alıyor. Bu sayede de üretici ile tüketici arasında köprü vazifesini yerine getiriyor. Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Marketi Koçarlımıza hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

“BAŞKA ELLER DEĞMEDEN TARLADAN SOFRAYA”

“Başka eller değmeden, tarladan sofraya” sloganı ile Koçarlı mağazasını açtıklarını söyleyen Tarım Kredi Aydın Bölge Yöneticisi Ömer Akbaba, ise Tarım Kredi Kooperatif Market olarak Aydın Bölge 20’nci Mağazalarını Koçarlı’da açtıklarını belirterek “Tarım Kredi Kooperatifleri, ortaklarının ve tüm Türk çiftçisinin her türlü ihtiyacını karşılamaya dönük mal ve hizmetleri zamanında, güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda sağlamayı ve ürünlerini pazarlamayı, Türk tarımını çevreye ve doğaya saygılı, sürdürülebilir en üretken sektör yapmayı amaçlıyor. Türkiye’nin tarımsal kredi ve girdi lideri, çiftçilerin sosyoekonomik güvencesi olmak için çalışmaktayız. Ortaklarımızdan aldığımız doğal ve kaliteli ürünleri kendi tesislerimizde işleyerek veya işleterek kooperatiflerimizin yanı sıra Kooperatif Marketlerimiz aracılığı ile tüketicilere ulaştırıyoruz. Üreticimizin hakkını koruduğumuz gibi tüketicinin de hakkını koruyarak ucuz, kaliteli ve doğal ürünlerin hesaplı fiyatlara satışa sunulduğu marketlerimizde diğer çiftçi kooperatiflerinin ürünlerine de yer veriyoruz. İlk şubesini 2017'de açtığımız ve büyük şehirlerde teşkilatlanan Kooperatif Marketlerimizin, tüketicilere daha yaygın bir ağ ile hizmet sunabilmek adına yurt genelinde şube sayısını artırmaya devam ediyoruz.” dedi.

WhatsApp Image 2022-08-01 at 12.59.02