Yıkılmaz,   "Daha güvenli bir sürüş için bisiklet yollarının  ve park alanlarının sayısı artırılmalı" dedi.

Bisikletliler Derneği Aydın Şube Başkanı Hümeyra Yıkılmaz, Aydın'da bisiklete olan ilginin her geçen gün arttığını ifade etti. Bisikletin çevreci, sağlıklı, ekonomik ve pratik bir ulaşım aracı olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Bisiklet kullanmanın kültür ve yaşam tarzı olduğunu vatandaşlara anlatmak istiyoruz.  Ekonomik nedenlerin de etkisiyle ilgi artıyor. Bu anlamda güvenli bisiklet yollarının ve park alanlarının sayısının artmasını talep ediyoruz" şeklinde konuştu.

"AYDIN BİSİKLET TRUZMİNE UYGUN BİR ŞEHİR"

Bisikletle gezmenin farklı bir bakış açısı kazandırdığına dikkat çeken Yıkılmaz, "Bisiklet truzmi için Aydın doğal güzellikleri ve coğrafyası ile muhteşem bir şehir. Bisikletle buraları gezmek keyif verici. Araba ya da motosiklet ile geldiğinizde buraları detaylı görmek zor. Arabanın giremediği birçok yere bisiklet ile girebilirsiniz.

Farklı şehirlerden bisiklet kiralayıp Aydın'a gelenler var. Aydın bu konuda zengin ama alt yapı problemleri giderilirse şehir için önemli bir kazanç olur" dedi.

"BAKANLIKLARLA KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ"

Kanun yönetmeliği çıkarma konusunda söz sahibi olduklarını ve bu nedenle çok sayıda bakanlık ve kamu kuruluşu ile ortak çalışmalar düzenlediklerini söyleyen  Yıkılmaz, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı,  Milli Eğitim Bakanlığı ve  Tarım ve Orman Bakanlığı ile ortak çalışmalar yaptık. Ağaç dikme etkinlikleri düzenledik. Orman yangınlarının söndürülmesinde gönüllü olarak katkı sağladık. İlkokuldaki çocuklarımıza bisiklet bilinci aşılamak için eğitimler verdik" diye konuştu.

KADER