Söke’ye bağlı Yenicami Mahallesi'nde park halindeki kamyondan bir grubun inerek kaçtığı ihbarı üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

Ekipler, cadde ve sokaklara kaçan aralarında çocukların da bulunduğu 90 yabancı uyrukluyu yakaladı.

Konuyla ilgili Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada,

“Tüm Ülkemizde olduğu gibi Aydın İlimizde de düzensiz göçle mücadelemiz kararlılıkla ve hız kesmeden devam etmektedir. Bütün güvenlik birimlerimiz tarafından her türlü arama ve kontrol çalışmaları aralıksız sürdürülmekte, vatandaşlarımızdan gelen her türlü ihbar ve şikâyetler de anında ve titizlikle değerlendirilmektedir.

Bu kapsamda;

28/09/2022 günü saat: 20.00 sıralarında Söke İlçe Emniyet Haber Merkezi’ne gelen bir ihbarda “Yeni camii Mahallesi Bağarası Kavşağı yakınlarında 52 ABN 749 plakalı bir kamyonun kasasından çok sayıda insanın indiği ve bu şahısların yabancı uyruklu şahıslar olabileceği, söz konusu şahısların gruplar halinde şehir merkezine dağılmaya başladığının” bildirilmesi üzerine, emniyet ekiplerimiz derhal olay yerine intikal ettirilmiştir.

Ekiplerimizin olay yerinde ve çevresinde yaptıkları detaylı arama ve kontroller neticesinde, 22’si çocuk olmak üzere toplam 94 Irak ve İran Uyruklu yabancı şahıs yakalanmıştır.

Yakalanan tüm şahıslar hakkında, adli ve idari tahkikata başlanılmış olup, Aydın İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nce en kısa süre de sınır dışı edilmeleri sağlanacaktır” ifadeleri kullanıldı.

vali-3vali-3