Söke Belediyesi yönetimi, LİMA A.Ş. yönetimi ve Belediye-İş Sendikası arasında gerçekleşen görüşmeler sonunda, yıllık sosyal haklar ve ikramiyeleri hariç en düşük işçi ücreti 8 Bin 900 Lira oldu. Yüzde 50 oranında yapılan artışın yanında yapılan sözleşmede; işçilerin sosyal hakları da iyileştirilirken, kadrolu işçi ve memurlara oranla mesai saatlerindeki adaletsiz durumda ortadan kaldırıldı.

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in makamında Sendika yöneticileri ve işçi temsilcileri bir araya gelindi. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar, bu şartların işçilerin yaşamlarında yarattığı etkiler, belediyenin ekonomik durumunu da göz önünde bulundurarak ellerinden geleni yaptıklarını belirten Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, “Belediye yönetimimizin sendika ile yaptığı görüşmelerde ortak bir noktada buluşulmuştur. Sendikamız ve işçilerimiz oldukça mutlu. Zorlu ekonomi ve enflasyon karşısında işçileri ezdirmeyen oranda belirlenen yeni toplu sözleşme işçi kardeşlerimiz, belediyemiz ve sendikamıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, tüm işçiler adına başta Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel olmak üzere tüm belediye yönetimine teşekkür etti.

söke-37